Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

100. Yıla Özel Şiir Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu

Afyonkarahisar’da, yazarlar ve şairler

Afyonkarahisar’da, yazarlar ve şairler derneği AFYAŞAD, Özel AEOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji ve Türkeli Gazetesi iş birliği ile düzenlenen Cumhuriyet konulu şiir yarışmasının ödül töreni, 

Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Törene, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, AFYAŞAD Başkanı Muharrem Günay, 

Türkeli Gazetesi ve Rahmiye Sare Palalı Koleji imtiyaz sahibi M. Önder Artuk, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Adalet Atacan, Afyonkarahisarlı yazarlar, şairler, öğrenciler ve şiir severler yoğun ilgi gösterdi.

Törenin açılışında Atatürk, Millî Mücadele şehitleri ve terörle mücadelede şehit olanlar için saygı duruşu yapıldı, ardından İstiklal Marşı okundu. 

AFYAŞAD Başkanı Muharrem Günay, açılış konuşmasında derneklerinin amaçlarını ve kültürel faaliyetlerini anlattı. 

Günay, özellikle Gazze’de yaşanan soykırıma ve toplu katliamlara dikkat çekti, Filistin meselesini Türk milletinin meselesi olarak nitelendirdi ve tarihi bağlantılara vurgu yaptı.

Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, milli mücadelenin ve Cumhuriyet’in şehri Afyonkarahisar’da 100. yılı coşkuyla kutladıklarını belirterek, programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Keklik, bu toprakların tarihsel önemine vurgu yaparak, Anadolu’nun devletler ve milletler mezarlığı olduğunu söyledi.

Ödül töreninde liseler dalında birinci olan Cavit Eren Akpınar’ı, Özel Genç Kalemler Anadolu Lisesinden Baytullah Taşpınar ve Dinar Fen Lisesinden Ümran Kiraz takip etti. 

Ortaokullar dalında birinci olan Zehra Soytürk’ü, Hüseyin Sümer Ortaokulundan Ahmet Yağız Ceren ikinci, Merkez Fethi Bey Ortaokulundan Hatice Zengin ise üçüncü oldu.

Programa renk katan AFYAŞAD ozanı Halit Kara’nın türküleri ise duygu dolu anlar yaşattı. AFYAŞAD Başkanı Günay, Sayın Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı’na özel teşekkürlerini ileterek, 

AFYAŞAD’ın ilimizde en fazla kültür programı düzenleyen tek dernek olduğunu belirtti. 

#CumhuriyetŞiirYarışması #AFYAŞAD #RahmiyeSarePalalıKoleji #TürkeliGazetesi #Afyonkarahisar #100YılCoşkusu #KültürEtkinliği #Şiir #GençlikSanatlaBuluşuyor #Cumhuriyet100Yaşında