Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2023 Yılında Afyonkarahisar’da Yatırım Önceliği Milli Eğitimde

Afyonkarahisar’da kamu kurum ve

Afyonkarahisar’da kamu kurum ve kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen 2023 yılı 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı başkanlığında gerçekleştirildi. 

Valilik B Blok toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.

Toplantıda yapılan açıklamalara göre, 2023 yılında Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek yatırımların koordinasyonu ele alındı. 

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, yatırım programlarının içerdiği 975 proje hakkında bilgi verirken, bu projelerin toplam değerinin yaklaşık 20 milyar 200 milyon TL olduğunu belirtti. 

Geçmiş yıllarda harcanan miktarın 4 milyar 250 milyon TL olduğunu ifade eden Vali Yiğitbaşı, 2023 yılı ödeneğinin ise 4 milyar 987 milyon TL olduğunu ve dönem sonu harcamasının 2 milyar 675 milyon TL olduğunu açıkladı. 

Ayrıca, projelerin 2023 yılı nakdi gerçekleşme oranının yüzde 35, fiziki gerçekleşme oranının ise yüzde 50 olduğu bilgisi paylaşıldı.

2023 yılı ödeneğinden en fazla payın Milli Eğitim’e ayrıldığı belirtilen toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 616 milyon TL ile ödeneğin başında yer aldığı kaydedildi. 

DSİ 18. Bölge Müdürlüğü 615 milyon TL ödenekle ikinci sırada yer alırken, TCDD 7. Bölge Müdürlüğü ise 534 milyon TL ödenekle üçüncü sırada bulunuyor.

Toplantıda kamu yatırımlarının sektörel dağılımına da değinildi. Buna göre, 346 proje diğer kamu hizmetleri ve sosyal projelerde, 290 proje ulaştırma ve haberleşme alanında, 122 proje ise tarım sektöründe yer alıyor.

Vali Yiğitbaşı, toplantının sonunda tüm yatırımcı kuruluşlara teşekkür ederken, toplantıda yatırımların devamı ve planlaması hakkında ayrıntılı sunumlar yapıldı. 

Talepler ve isteklerin alınması ve görüş alışverişinde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #Valilik #Toplantı #eğitim #yatırım