Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

28 Ekim’de Afyon’da sahne alacak sanatçılar belli oldu

Afyonkarahisar, Cumhuriyet’in 100. yılını

Afyonkarahisar, Cumhuriyet’in 100. yılını coşkuyla kutlayacak olan etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Afyon Belediyesi’nin ana destekçisi olduğu etkinlikler, Afyon Valiliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve diğer kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin iş birliğiyle gerçekleştiriliyor.

Afyonkarahisar Kültür Turizm Derneği, Afyonkarahisar Oğuz Boyu Yörükler Türkmenler Derneği ve AKSAM’ın organize ettiği etkinliklerin programı netleşmeye başladı.

28 Ekim Cumartesi günü Afyon Zafer Meydanı’nda gerçekleşecek olan Cumhuriyet’in 100. Yılı ve Türk Dünyası Şöleni, birçok Türk Cumhuriyetinden gelen sanatçıların sahne alacağı özel bir etkinlik olacak.

Azerbaycanlı ünlü sanatçı Cavit Tebrizli ve Kerküklü sanatçı Ahmet Tuzlu, kendi ekipleriyle birlikte bu özel geceyi renklendirecekler.

Afyonkarahisar Oğuz Boyu Yörük ve Türkmenler Derneği Başkanı Şakir Altıntaş, etkinliklerin önemini vurgulayarak şunları söyledi:

“Afyon’da üç dernek olarak belki de Türkiye’deki en büyük Cumhuriyet kutlamalarını 9 gün boyunca Afyon’da yapacağız.

Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklara yakışır bir biçimde 100. Yıl coşkusunu Türk Cumhuriyetleri ve sanatçıları ile birlikte kutlayacağız.”

Altıntaş ayrıca, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e projeye verdiği destekten dolayı teşekkür etti ve herkesi bu muhteşem kutlama programına katkıda bulunmaya çağırdı.

Programın her akşamı, Zafer Meydanı’nda gerçekleşecek olan kutlamalarla dolu olacak.

Gündüzleri ise 81 ilin yöresel lezzetlerini sunacak olan gastronomi çarşısı, çocuk etkinlikleri ve sanatçıların performanslarıyla renklenecek.

28 Ekim’de, Azerbaycan ve Kerkük gecesi olarak belirlenen bu özel etkinlikte, Ahmet Tuzlu ve ekibinin sahne almasının ardından Azerbaycanlı Cavit Tebrizli ve ekibi halk oyunları gösterileriyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşatacaklar.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #Etkinlik #Konser #Azerbaycan #Kerkük