Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2,8 milyar TL hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlara ve ailelerine yönelik Ekim ayında 2,8 milyar TL Evde Bakım Yardımı’nın ödemelerine başlandığını açıkladı. 

Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı’nın, engelli bireylerin aile yanında desteklenmesini amaçlayan önemli bir aile odaklı bakım hizmet modeli olduğunu belirtti.

2006 yılında başlatılan Evde Bakım Yardımı’nın, engelli bireylerin yaşadığı ortamdan ayrılmadan aileleriyle birlikte yaşamalarını desteklediğini ifade eden Bakan Göktaş, aile birliğinin korunmasına ve güçlenmesine katkı sağladıklarını dile getirdi. 

Evde Bakım Yardımı kapsamında tam bağımlı yakınlarının bakımını üstlenen vatandaşlara aylık 5 bin 97 TL ödeme yapıldığını belirten Göktaş, Türkiye’nin Yüzyılı Vizyonu çerçevesinde bakanlık olarak engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardımları şeffaf bir anlayışla sürdürmeye devam edeceklerini vurguladı.

Bakan Göktaş, “Evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2,8 milyar TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. 

Hali hazırda 560 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor. 

Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde bakanlık olarak engellilik alanındaki hak temelli sosyal yardımların şeffaf bir anlayışla sürdürülebilir olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

#AileveSosyalHizmetler #EvdeBakımYardımı #Engellilik #SosyalYardım #MahinurÖzdemirGöktaş #EkonomikDestek