Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

587 Milyon TL SED ödemesi yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aralık ayında çocuklara yönelik gerçekleştirilen önemli bir sosyal hizmeti duyurdu. 

Bakan Göktaş, Aralık ayına ilişkin 587 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını bildirdi. 

Bu ödemenin çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması amacını taşıdığı ifade edildi.

Bakan Göktaş, çocuklara yönelik hizmetlere özel bir vurgu yaparak, çocukların farklı ihtiyaçlarını gözeterek hizmetlerini çeşitlendirdiklerini kaydetti. 

Bu kapsamda yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin, çocukları ailelerinden ayırmadan sosyal çevreleriyle birlikte desteklemeyi hedeflediklerini belirtti.

Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için büyük bir çaba sarf ettiklerini vurgulayarak, 

“Aralık ayına ilişkin 587 milyon TL SED ödemesiyle çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için adımlar attık” dedi.

Aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukların aileleriyle birlikte geleceğe hazırlanmasına önem verdiklerini belirten Göktaş, 

aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların aile şefkati ve sıcaklığı içinde yetişebilmeleri için çalıştıklarını ifade etti.

#AileVeSosyalHizmetler #SED #ÇocukDestek #MahinurÖzdemirGöktaş #SosyalHizmet #EkonomikDestek