Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

8. Kitap Okuma Yarışması için protokol imzaladı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, eğitime olan katkıları kapsamında düzenlenen 8. Kitap Okuma Yarışması için protokol imzaladı.

Protokol törenine Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci de katıldı.

Başkan Zeybek, her yıl düzenlenen kitap okuma yarışmasının öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediğini belirterek, bu yıl 8.’si düzenlenecek olan yarışmanın protokolünü imzaladı.

Protokol kapsamında 8 yılda 60 bin kitabın öğrencilere hediye olarak verileceği ifade edildi.

Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, Başkan Zeybek’in eğitim alanındaki katkılarından dolayı teşekkür ederek,

“Bu yarışmanın 8. protokolünü imzalıyoruz. Projemiz, milli ve manevi değerlere vurgu yaparak öğrencilerimizin okuma alışkanlığını artırmayı amaçlıyor.

Başkanımızın bu konuda gösterdiği destek için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ise kitap okuma alışkanlığının önemine vurgu yaparak, “Sayın Bakanımız Prof. Dr. Yusuf Tekin’in de dilimizi zenginleştirelim diyerek Türkçemize ve okumaya önem verdi.

Bu bağlamda bir yıldır Afyonkarahisar’dayım. Eğitime önem veren, eğitim gönüllüsü, okullarımıza maddi ve manevi katkı veren yanımızda olan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.

Belediyemiz ve Eğitim Bir Sen Başkanımız Mustafa Arslan Bey ile birlikte ortaklaşa bir protokol yaptık.

Milli ve manevi değerlerimizi de çocuklarımıza kavratmak istiyoruz. Bize destek olan, tamamen ödül sponsorluğu da yapan kıymetli Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Başkan Zeybek, öğrencilere yönelik düzenlenen kitap okuma yarışmasında bu yıl Gazze ve Filistin davasını ön plana çıkaracak eserlere öncelik verileceğini ifade ederek,

“Öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Eğitim konusunda her türlü desteği verdik vermeye de hazırız.” dedi.

Yarışmada dereceye girecek öğrencilere verilecek ödüller arasında diz üstü bilgisayar, tablet ve bisiklet gibi öğrencileri teşvik edecek hediyeler bulunuyor.