Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmenler için süreç başladı

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru sonuçlarını duyururken, ikinci yer değiştirme takvimini açıkladı. İkinci yer değiştirme hakkının verilmesi ve başvuru süreci öğretmenler arasında büyük ilgi uyandırdı.

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri, engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değiştirme başvuru sonuçlarını duyurdu. 

Kadrolu öğretmenlerin 7 – 14 Ağustos tarihleri arasında yaptıkları başvuruların sonuçları, MEBBİS ve e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek.

İlk etapta mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklanırken, Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öğretmenlere ikinci bir yer değiştirme hakkı tanınacağına dair müjdesi de hatırlatıldı. 

Bugün itibarıyla ikinci yer değiştirme takvimi de kamuoyuna duyuruldu.

Buna göre Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda kadrolu olarak görev yapan öğretmenler, ikinci bir il içi veya iller arası yer değişikliği için başvurabilecek. 

İkinci yer değiştirme başvuruları, 25-28 Ağustos tarihleri arasında alınacak ve atamalar 29 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

Öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme talepleri, aynı dönemde alınacak. 

Bu kapsamda, Bakan Yusuf Tekin’in talimatları doğrultusunda, ihtiyaç duyulan tüm norm kadrolar, öğretmenlerin tercihine sunulacak.

Ayrıca, ilk aşama başvurusu onaylanan fakat yer değiştirme işlemi henüz tamamlanmamış öğretmenler de mazeretlerine dayalı olarak ikinci yer değiştirme başvurusunda bulunabilecekler.

Öğretmenler için mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklanırken, ikinci yer değiştirme takvimi de belirlendi. 

Bu adım, öğretmenlerin ailevi ve sağlık gibi özel nedenlerle yaşadıkları yer değiştirme ihtiyaçlarına yanıt verirken, eğitim kurumlarının da ihtiyacının karşılanmasını amaçlıyor. 

#Afyonkarahisar #Öğretmen #Mazeret #Yer #Sonuç #Başvuru