Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adaylığını açıklayan Çoban: “Birlikte Yaptık, Birlikte Yapacağız” dedi

Afyonkarahisar’ın ilçe Belediye Başkanlığı

Afyonkarahisar’ın ilçe Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olan Burhanettin Çoban, bugün gerçekleştirdiği başvuru ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çoban, partisinin kurucu üyelerinden biri olmanın gururunu taşıdığını belirterek, daha önce üstlendiği İl Başkanlığı, Belediye Başkanlığı ve İl Genel Meclis Başkanlığı görevlerindeki başarılarını vurguladı.

Zorlukların Üstesinden Geldik:

Çoban, 2009 yılında devraldığı Belediye Başkanlığı görevini hatırlatarak, o dönemdeki ekonomik zorluklara rağmen yaptıklarıyla dikkat çekti.

“Yıllık gelirinin %140’ı kadar borç, eski araçlar ve altyapı sorunlarıyla karşılaştık” diyen Çoban, bu zorluklara rağmen Rabbimizin yardımıyla büyük başarılar elde ettiklerini ifade etti.

Geçmişle Gelen Tecrübe:

Başkan aday adayı Çoban, görev süresinde şehirdeki alt yapı sorunlarına çözümler ürettiklerini ve halkın yaşamını olumlu yönde etkileyen projelere imza attıklarını belirtti.

Bu süreçte, belediyenin teknik altyapısını güçlendirdiklerini ve hizmet kalitesini artırdıklarını vurgulayan Çoban, “Her şeyden önce belediye başkanları, şehrin her kesimine hitap edebilmeli, birlik ve beraberlik sağlamalıdır” dedi.

Rakamlarla Başarı:

Çoban, görev süresince belediyenin mali durumunu da ele aldı. Diğer belediyelerin aksine, kasada para ve alacaklar çıktıktan sonra sadece 22.000.000 TL borçla belediyeyi devrettiğini belirten Çoban,

Afyonkarahisar Belediyesi’nin Türkiye genelinde en az borca sahip belediye olduğunu ifade etti.

Ayrıca, belediyenin sahip olduğu değerli arsaların satışıyla elde edilen gelirin yeni döneme güçlü bir başlangıç yapılmasını sağladığını kaydetti.

Alt Yapı Yatırımları ve Gelecek Vizyonu:

Çoban, şehirde gerçekleştirdikleri alt yapı yatırımlarının yanı sıra, termal turizm bölgesindeki jeotermal su kullanımını örnek gösterdi.

Ayrıca, spor tesisleri, kültür ve sanat evleri, bilgi evleri gibi projelerle şehre modern bir dokunuş yaptıklarını belirtti.

Çoban, gelecekteki hizmetlerinde şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkesini benimseyerek, belediye personeline çalışma barışı ve huzuru vaat etti.

Başkan aday adayı, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı için tekrar yola çıktığını belirterek, kampanya sürecinde kimseyle çatışmadan, şeffaf bir şekilde çalışacaklarını ve şehre yeni bir ivme kazandıracaklarını ifade etti.

Çoban, aday adayları arasında en uygun, çalışkan ve liyakatli olanın seçilmesi temennisinde bulundu.

#Afyonkarahisar #BurhanettinÇoban #AdayAdayı #AKParti #BelediyeBaşkanlığı #Vizyon2023