Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Bu Çaresizliği Yaşamayan Bilemez”

Türkiye genelinde faaliyet gösteren

Türkiye genelinde faaliyet gösteren Atanamayan Uzmanlar Derneği Kadın Kolları İl Başkanları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmış ve ailevi nedenlerle istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuşların ailelerinin hak mücadelesine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Niğde Kadın Kolları İl Başkanı Tuba Altıner, vatan mücadelesinde en ön safta yer alan kahraman eşlerin kanunen var olan haklarını istediklerini belirtirken, bu mücadelenin siyasi bir malzeme olmadığını vurguladı.

 Aileler, çocuklarıyla aylarca hatta yıllarca görüşememenin, eşlerinin vatan için görev yaparken yaşadığı korkuların ve ailelerin psikolojik sıkıntılarının anlaşılmadığını dile getirdi.

Adana Kadın Kolları İl Başkanı Kevser Şanlı, yaşanan çaresizliği şu sözlerle ifade etti: “Siz bilir misiniz evladınızı aylarca, yıllarca görememenin çaresizliğini? 

Ya da evladınızın, babaları ile sarılan çocukları görünce ağlamalarını, ‘Benim babam neden yok anne?’ demelerini… 

Babaları varken çocuklarımızın onların yokluğunu yaşamaları? Eşlerimizin her an al bayraklı tabutta gelebileceği korkuları, kâbusları. Bu çaresizliği yaşamayan bilmez.”

Atanamayan Uzmanlar Derneği Kadın Kolları İl Başkanları, vatan mücadelesinde fedakarlık yapan eşlerin haklarını savunurken, bu durumun sadece haklarının arandığını ve siyasi bir malzeme olmadığını vurguladı. 

Ayrıca, vatan sevgisiyle birlikte kanunen verilmiş olan memuriyet haklarının geri verilmesi talep edildi.

İstanbul Kadın Kolları İl Başkanı Merve Akın, “Bizim meselemiz herhangi bir siyasi yapıya malzeme olamayacak kadar kutsaldır. 

Bizler vatanın güvenliğini sağlayan ordumuzun bel kemiğiydik. Kanunen var olan hakkımızı istiyoruz” dedi.

Afyonkarahisar Kadın Kolları İl Başkanı Özge Sarıtoprak, “Yıllarca yurt içi ve yurt dışında layıkıyla bu vatana hizmet etmiş bu vatanın Öz evlatları olan eşlerimizin sesini duymak bu kadar mı zor?

Evlerinden yurtlarında ayrı, kefeni cebinde görevi hala yüreğinde olan eski uzman Çavuşların sesini duymak haklarını vermek bu kadar mı zor?” dedi.

Kadın Kolları İl Başkanları, açıklamalarında vatan sevgisinin yanı sıra yaşadıkları zorlukları, çocuklarıyla geçirdikleri zamanı beklerken yaşadıkları endişeleri ve maddi sıkıntıları da dile getirdi. 

Türkiye genelindeki Atanamayan Uzmanlar Derneği Kadın Kolları İl Başkanları, hak mücadelelerine devam edeceklerini ve sorunlarına çözüm buluncaya kadar pes etmeyeceklerini belirtti.

#UzmanÇavuşlar #HakMücadelesi #AtanamayanUzmanlarDerneği #VatanSevgisi