Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Cumhuriyet tarihinin en plansız dönemini yaşıyoruz”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, AK Parti Hükümetini Cumhuriyet tarihinin en plansız dönemini yaşatmakla suçladı.

Plansız yapılan işlerin ve çarpık yapılaşmanın, vatandaşları hem parasal hem de sağlık açısından olumsuz etkilediğini belirten Olgun, özellikle kentteki TOKİ konutları, Akarçay projesi ve Devlet Hastanesi örneklerini dile getirdi.

Milletvekili Hakan Şeref Olgun, yaptığı açıklamada, Saray’dan gördükleri plansızlık anlayışının Afyonkarahisar’da da yaşandığını ifade etti.

Kentteki çarpık yapılaşmanın ve plansız projelerin vatandaşların sağlığını ve ekonomisini olumsuz etkilediğini vurguladı.

Olgun, özellikle Afyonkarahisar’ın Organize Sanayi Bölgesi’nin yanına yapılan TOKİ konutlarının plansız ve bilinçsizce yapıldığına dikkat çekti.

OSB’nin koruma bandı içerisinde yapılaşmaya izin verilmemesine rağmen TOKİ gibi bir kurumun bu alana konut yapmasının sağlık açısından risk oluşturduğunu ifade etti.

Aynı sıkıntının Polis Meslek Yüksek Okulu’nda da yaşandığını belirten Olgun, öğrenciler ve yöneticilerin bu duruma ses çıkaramadığını söyledi.

Milletvekili Olgun, ayrıca kentte yapılan büyük projelerden Akarçay’ın da plansız bir şekilde ilerlediğini belirtti.

Akarçay projesinin doğru yapılmaması nedeniyle çevre konutlarının sağlığını tehdit eder duruma geldiğini söyledi.

Devlet Hastanesi’nde de plansızlığın yaşandığını dile getiren Olgun, bodrum katlarında yaşanan su baskınlarının plansız işlerin bir diğer örneği olduğunu ifade etti.

Milletvekili Hakan Şeref Olgun, plansız ve bilinçsiz projelerin, kentin gelişimini olumsuz etkilediğini belirterek, AK Parti Hükümeti’nin “ben yaptım oldu” zihniyetinin halkı hem maddi hem de sağlık açısından olumsuz etkilediğini vurguladı.

Olgun, yapılan yanlışların takipçisi olacaklarını ve halkın parasının çarçur edilmesine izin vermeyeceklerini sözlerine ekledi.

#Afyonkarahisar #Milletvekili #Cumhuriyet