Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AFSÜ yüzde yüz doldu

Milyonlarca öğrencinin ve ailelerinin merakla beklediği 2023 – Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre AFSÜ lisans ve ön lisans bölümlerinde yüzde 100 doluluk gerçekleşti.

Milyonlarca öğrencinin ve ailelerinin
Rekor bir başvuru ile bu sene 3 buçuk milyondan fazla adayın girdiği YKS maratonu sonrasında, herhangi bir üniversiteye yerleşmek isteyen öğrenciler 27 Temmuz – 8 Ağustos 2023 tarihleri arasında tercihte bulunmuştu. ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan ve milyonlarca öğrencinin merakla beklediği yerleştirme sonuçlarına göre AFSÜ’nün lisans bölümleri için ayrılan 866 ve ön lisans programları için belirlenen 1230 kontenjanın tamamı doldu. Okul birincisi ve üniversiteye daha önce gitmemiş 35 yaş üzeri kadınlara yönelik sadece Sağlık Bilimleri Fakültesi bölümleri ve sağlık hizmetleri meslek yüksekokullarının ön lisans programlarına ayrılan kontenjanlarla birlikte bu sene AFSÜ’ye 2186 öğrenci kaydolabilecek.
AFSÜ Lisans Bölümleri ve Ön Lisans Programları Tamamen Doldu
Dört fakültesindeki 9 lisans programına öğrenci kabul eden AFSÜ’de; Diş Hekimliği Fakültesi için belirlenen 100, Sağlık Bilimleri Fakültesi için belirlenen 494, Eczacılık Fakültesi için belirlenen 72 ve Tıp Fakültesi için belirlenen 200 kontenjanın tamamı doldu. Lisans bölümlerinin tamamında yerleşme oranı yüzde 100 olarak gerçekleşirken AFSÜ bünyesindeki 3 meslek yüksekokulunun 22 programı için belirlenen 1230 kontenjanın da tamamı doldu.
“Sağlık Bilimleri Üniversitesi ailesine hoş geldiniz!”
AFSÜ’nün 2023-YKS yerleştirme karnesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş, sınav sonucunda üniversitemize yerleşen yeni öğrencilerimizi ve yakınlarını kutlayarak “Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ailesine hoş geldiniz!” dedi.
Sınava giren tüm adayların ve yakınlarının meşakkatli bir süreci geride bıraktığına dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, “Hem adaylar hem de aileleri açıklanan yerleştirme sonuçları ile yıllarca verdikleri emeğin karşılığını almış oldu. Bu vesile ile AFSÜ’yü tercih eden ve artık camiamızın bir ferdi olan tüm yeni öğrencilerimizi tebrik ederek Afyonkarahisar’a hoş geldiniz diyorum.” dedi.