Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyon, Çevreci Projeleriyle Türkiye’ye Örnek Oluyor

Afyonkarahisar Belediyesi, Enerji Kentleri

Afyonkarahisar Belediyesi, Enerji Kentleri Birliği üyeleriyle bir araya gelerek Jeotermal Merkezi Isıtma Sistemleri İstişare Toplantısı düzenledi. 

Toplantıya ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehirdeki jeotermal enerji yatırımlarını ve potansiyelini katılımcılarla paylaştı.

Toplantının açılış konuşmasını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Dr. Bilal Düzgün yaptı. 

Jeotermal Merkezi Isıtma Sistemleri İstişare Toplantısı, AFBEL Otel’de gerçekleştirildi.

Başkan Mehmet Zeybek, şehrin jeotermal enerji kapsamındaki yatırımlarını anlatarak, termal oteller, jeotermal seracılık bölgeleri, sağlık endüstri bölgesi gibi projeleri değerlendirdi. 

Şehrin geniş coğrafyasını, termal su potansiyelini ve turizm alanındaki başarılarını vurgulayan Başkan Zeybek, Afyonkarahisar’ın Türkiye’ye örnek çevreci tesislere sahip olduğunu belirtti.

Afyonkarahisar’ın sadece jeotermal enerji kullanımıyla değil, atık yönetimi ve çevre dostu tesisleriyle de öne çıktığını ifade eden Zeybek, 

atık su arıtma tesislerinin yanı sıra biyometanizasyon tesisleri ve güneş enerji santralleri ile enerji üretiminin yapıldığını söyledi. 

Başkan Zeybek, “Türkiye’ye örnek olan tesislerimiz ve gayretlerimizle gelecek nesillere temiz ve güvenli bir çevre bırakmak için nitelikli projelere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Toplantı, şehrin çevre dostu projelerini ve enerji verimliliği çalışmalarını paylaşarak Afyonkarahisar’ı örnek bir kent haline getirme hedefine vurgu yaparak sona erdi.

#JeotermalEnerji #ÇevreDostuProjeler #EnerjiVerimliliği #Afyonkarahisar #AfyonkarahisarBelediyesi