Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyon Emniyeti, DEAŞ ile Bağlantılı Şahsı Yakaladı: Sınırdışı Edilecek!

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü, İstihbarat

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen operasyonda, 

DEAŞ terör örgütü ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle haklarında Genel Güvenlik Nedeniyle Yurda Giriş Yasağı (G-87) tahdit kodu bulunan yabancı uyruklu G.M. isimli şahsı yakaladı.

Yapılan çalışmalar sonucunda tespit edilen şahıs, geçmiş dönemde DEAŞ terör örgütü ile bağlantılı olduğu iddiasıyla aranan ve yurda girişine izin verilmeyen bir tahdit koduyla kayıtlıydı. 

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan şahsın göçmen kaçakçılığıyla mücadele kapsamında DEPORT işlemleri başlatıldı.

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen işlemler neticesinde, şahsın ülkeye yasa dışı yollarla giriş yapmış olabileceği ve güvenlik tehdidi oluşturduğu değerlendirilerek DEPORT işlemleri başlatıldı.

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü, terör örgütleriyle mücadele kapsamında gerçekleştirdiği bu tür operasyonlarla, ülkenin güvenliğini sağlamaya yönelik kararlılığını sürdürmeye devam edeceğini vurguladı.

#AfyonkarahisarEmniyet #DEAŞTerörü #GöçmenKaçakçılığı #DEPORT #GüvenlikOperasyonu