Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyon İmam Hatip Lisesi’nden 100.Yıl rekoru

Milli Eğitim Bakanlığı ve

Milli Eğitim Bakanlığı ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl dört kategoride düzenlenen mesleki yarışmalara katılan Afyon İmam Hatip Lisesi tüm kategorilerde birinci olarak bir rekora imza attı. 

Afyon İmam Hatip Lisesi, bölge ve Türkiye finalinde Afyonkarahisar’ı temsil edecek.

Afyon İmam Hatip Liseleri’nde okuyan öğrencilerin mesleki yeterliliklerini arttırmak, özgüven duygusunu geliştirmek, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amacıyla Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl dört kategoride düzenlenen yarışmaların il etabı tamamlandı. 

Okullarında birinci olan İmam Hatip Lisesi öğrencileri il finalinde olağanüstü performans sergilediler. 

Kuran-ı Kerim’i güzel okumada il birincisi Cemal Avlamaz, Hafızlıkta il birincisi Halil İbrahim Fidan, Hutbe okumada il birincisi Abdullah Sarıtaş ve Ezan okumada il birincisi Hacı Ahmet Özçelik oldu. 

“ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Bölge ve Türkiye yarışmalarında önemli bir derece edeceklerine inandıklarını söyleyen Afyon İmam-Hatip Lisesi Müdürü Ramazan Özen, “Mesleki yarışmaları oldukça önemsiyoruz. 

Hedefimize dört birincilik koyduk. Üç yılda üç birincilik geleneğimiz vardı. Dördüncü yılda dört birincilik elde etmenin ve hedefe ulaşmanın haklı gururu içindeyiz. 

Sorumluluğumuzun farkındayız. İlimizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarımızı okul-müftülük işbirliği içinde kesintisiz sürdürüyoruz. 

29 Kasım 2023 Merkez İmam Hatip Camii’nde yapılan Genç Muhafızlar ‘’Hafızlık Yarışmasında’’ öğrencimiz Halil İbrahim Fidan il birincisi, 

01 Aralık 2023 tarihinde Sandıklı Ulu Camii’nde düzenlenen “Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışmasında’’ Abdullah Sarıtaş İl birincisi, 

Bolvadin Çarşı Camii’nde, 05 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilen “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasında” öğrencimiz Hacı Ahmet Özçelik il birincisi, 

“Genç Sada’ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 07 Aralık 2023 tarihinde Şuhut’ta gerçekleştirildi ve öğrencimiz Cemal Avlamaz il birincisi olmuştur. 

Öğrencilerimiz Antalya, Aksaray, Afyonkarahisar ve Burdur’da yapılacak bölge finalinde ve bölgede birinci olunması durumunda Türkiye finalinde ilimizi temsil edeceklerdir. 

Başarıda emeği olan başta aileler olmak üzere yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve diyanet görevlilerimize okulum ve şahsım adına şükranlarımı sunar, öğrencilerimize bölge ve Türkiye finalinde başarılar dilerim” dedi.

#AfyonİmamHatipLisesi #MilliEğitimBakanlığı #DinYarışması #BaşarıHikayesi #EğitimdeBaşarı #Afyonkarahisar #TürkiyeFinalleri #ÖğrenciBaşarısı