Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyon’da Filistin’in kültürel zenginliklerini tanıtıldı

Afyonkarahisar’da, Filistin’in kültürel zenginliklerini

Afyonkarahisar’da, Filistin’in kültürel zenginliklerini tanıtmak amacıyla “Filistin Temalı Uluslararası Kültür Buluşmaları” düzenlendi. 

Pençe Kilit Harekatında şehit düşen 12 askerin isminin okunarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program, 

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği iş birliğinde gerçekleşti.

AFSÜ ve AKÜ Genç Ofis ev sahipliğinde, üniversitelerin konferans salonlarında yapılan buluşmalar kapsamında, Filistin’in tarihi ve kültürü hakkında bilgi veren bir panel düzenlendi. 

Gazze pilavının ikram edildiği panelde, konuşmaların ardından öğrenciler arasında kahoot yarışması düzenlendi.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, panelde yaptığı konuşmada Filistin’in kadim bir medeniyete sahip olduğunu ve bu buluşma sayesinde Filistin’in kültürel zenginliklerini daha yakından tanıma fırsatı bulduklarını belirtti.

Kasapoğlu, Filistin’in işgal ve saldırı altındaki durumunu vurgulayarak, “Filistin halkı, 70 yılı aşkın bir süredir işgal ve saldırılar altında yaşıyor. 

Bu saldırılar sonucunda binlerce Filistinli hayatını kaybetti, milyonlarcası ise yerinden edildi. Bu durum, uluslararası hukukun açık bir ihlali” dedi.

Panel, Filistin’in yaşadığı saldırıların son bulması ve Filistin’in bağımsızlığının elde edilmesi için uluslararası toplumun harekete geçmesi çağrısıyla sona erdi. 

Etkinlik, Filistin’in kültürünü daha yakından tanıma ve anlama amacını taşıyan bir adım olarak öne çıktı.

#Filistin #KültürBuluşmaları #Afyonkarahisar #Uluslararasıİşbirliği #PençeKilitHarekatı