Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Afyonkarahisar Hak Ettiği Değeri Saadetle Görecek”

Saadet Partisi Afyonkarahisar kasım

Saadet Partisi Afyonkarahisar kasım ayı İl Divan Toplantısı, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, GİK üyesi Ali Hazer, İl Başkanı Beytullah Karataş, ilçe, belde, mahalle başkanları, Kadın-Gençlik Kolları ve MİLKO kuruluşlarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. 

FİLİSTİN’DE YAŞANANLAR İSLAM DÜNYASININ ACZİYETİNDEN KAYNAKLANIYOR

Filistin’de yaşananlara değinerek konuşmasına başlayan Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, “Bundan yirmi, yirmi beş yıl öncesine kadar İslam Dünyası’nın tek bir meselesi vardı. 

O da Filistin meselesiydi. Ancak şu son yirmi, yirmi beş yılın neticesinde artık bugün Müslümanların bir Filistin meselesi var, bir Irak meselesi var, bir Afganistan meselesi var, bir Suriye meselesi var, bir Libya meselesi var, bir Doğu Türkistan meselesi var. 

Sayılar arttı ve artmaya devam ediyor. Çünkü bu topraklarda yıllardır işleyen bir plan var: Büyük Orta Doğu Projesi. Erbakan hocamız bunları yıllar boyu anlattı. 

Bugün gelinen noktada artık bu planların tıkır tıkır işlediğini ve artık sonuçlarının alınmaya başladığını hep birlikte görüyoruz. İslam dünyasında yaşananlar aslında karşımızdaki kişilerin güçlerinden kaynaklanmıyor İslam dünyasının acziyetinden kaynaklanıyor. 

Bundan dolayı ilk yapılması gereken şey Müslümanların güçlenmesidir.’’

EMEKLİLER, İŞÇİLER AYIN SONUNU GETİREMİYOR

“Bir ülkenin ekonomik olarak güçlü olmasının göstergesi vatandaşların durumudur. Bugün bir emeklilerimiz, memurlarımız, işçilerimiz, çalışanlarımız ayın sonunu getirmekte zorlanıyorlar.” 

diyen Aydın, “Bir ülkedeki enflasyon yüzde elliyse o ülkedeki suç oranları yüzde yüzdür. İnsanlar çarşıya, markete, pazara gittiği zaman artık torbalarını dolduramıyorlar. 

Böyle olunca kimse ayın sonu getiremiyor. Çocukları belirli yaşa geldiğinde zaten okutamıyor. Okutsa evlendiremiyor. Bugün Afyon’da gençlerimizi evlendireceğiz diyelim. Kaç lira maliyeti? 

Beş yüz altı yüz bin liradan aşağı bir masraf kaldı mı? Bu adam on beş yirmi yıl boyunca taksitleriyle borçlarını bitirecek ki biraz düzlüğe çıksın. Dünyada böyle bir kriz yok. 

Biz Türkiye’nin bütün sınırlarını dünyaya kapatsak Türkiye normalde kendi imkânlarıyla dünyada kendi kendine yetebilen nadir ülkelerden birisidir.” şeklinde konuştu.

AFYONKARAHİSAR HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMELİ

İl Başkanı Beytullah Karataş ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; ’’Afyonkarahisar’ın köylerini, mahallelerini, beldelerini, ilçelerini defalarca ziyaret ederek milletimizin gerçek problemlerini tespit ediyoruz. 

Gittiğimiz her noktada vatandaşlarımız birçok problemi dile getiriyorlar. Her kesimden vatandaşımız Afyonkarahisar’ın artık hak ettiği değeri görmesini istiyor, siyasette artık bazı yüzlerin de değişmesini istiyor. 

Afyonkarahisar’da önümüzdeki 5 yılın heba edilmemesi için ehliyet ve liyakat sahibi isimlerin ve özellikle gençlerin görev alması gerektiğine inanıyoruz. 

Saadet Partisi olarak hemşerilerimizin bu taleplerine mutlaka karşılık vereceğiz.’’

SİYASETTE TEMEL ANLAYIŞIMIZ KUTUPLAŞMA DEĞİL KUCAKLAŞMADIR

‘’Saadet Partisi olarak bizim en temel siyasi anlayışımız kutuplaşma değil kucaklaşmadır. Saadet Partimiz bütün engellemelere rağmen bütün karalamalara rağmen kabuğunu kırdı ve meclise güçlü olarak girdi. 

Artık mecliste bir grubumuz var. Ancak bu yeterli değil şimdi yerel seçimler geldi. Yerel seçimler tarihi bir fırsat. Afyon’umuz bizim teşkilatımızda, davamızda en önemli merkezlerden birisidir. 

Afyon’da tüm belediyelerde en güçlü adaylarla seçime gireceğiz.” dedi.

Divan toplantısı, İl Başkan Yardımcılarının sunumları, Kadın-Gençlik Kolları, ilçe ve mahalle başkanlarının rapor sunumlarının ardından sona erdi.

#SaadetPartisi #Afyonkarahisar #İlDivanToplantısı #Filistin #Ekonomi #YerelSeçimler

Reklamı Geç