Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’a Yeni İtfaiye İstasyonu: Celal Ketencioğlu 2. İtfaiye İstasyonu Açıldı

Afyonkarahisar Belediyesi, kentin doğu

Afyonkarahisar Belediyesi, kentin doğu kesiminde hızlı müdahale için Celal Ketencioğlu 2. İtfaiye İstasyonu’nu hizmete açtı. 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehrin güvenliğini artırmak amacıyla yeni yatırımlara devam ettiklerini söyledi

Afyonkarahisar Belediyesi, şehrin doğu kesiminde meydana gelebilecek olaylara daha hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edebilmek için Celal Ketencioğlu 2. İtfaiye İstasyonu’nu açtı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehrin ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları sürdürdüklerini ve itfaiye teşkilatını güçlendirdiklerini belirtti. 

Açılış töreninde konuşan Zeybek, itfaiye teşkilatının önemine vurgu yaparak, şunları söyledi: “Afyonkarahisar’ımız her geçen gün büyüyerek gelişiyor. 

Afet anlarında hızlı bir şekilde müdahale etmek gerekebilir. Bu nedenle doğu bölgesine ikinci bir itfaiye istasyonu yapma talebi geldi. 

Arkadaşlarımızla istişare ettik ve kısa sürede bu binayı inşa ettik. 10 personelimiz burada 7/24 görev yapacak. Allah memleketimizi afetlerden uzak tutsun. Biz tedbir almak zorundayız.”

Belediye Başkanı Zeybek, önceki dönemde verilen 37 projenin yanı sıra birçok ekstra projeyi hayata geçirdiklerini ve şehrin büyümesine katkı sağladıklarını belirtti. 

Ayrıca, itfaiye istasyonunun şehre hayırlı olmasını diledi.

Açılış törenine Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, AKÜ Rektörü Mehmet Karakaş, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve diğer katılımcılar da iştirak etti. İkinci itfaiye istasyonu, şehrin güvenliğine katkı sağlaması ve hızlı müdahale imkanı sunması bakımından büyük önem taşıyor.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #İtfaiye #Açılış