Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’da Cumhuriyetin 100. Yılı Coşkusu: Türk Dünyası Şöleni devam ediyor

Gün FM’de “Gönül Köprüsü”

Gün FM’de “Gönül Köprüsü” programının konuğu olan Gazeteci Ömer Mazi, Türk Dünyası Şöleni’ni duyurarak herkesi etkinliklere katılmaya davet etti. 

Türk Dünyası Şöleni’nin fikir babası olarak Afyonkarahisar Oğuz Boyu Yörükler ve Türkmenler Derneği Başkanı Şakir Altıntaş’ı gösteren Mazi, pandeminin etkinliklere engel olmasına rağmen, şölenin şehir merkezine taşındığını ve halkla iç içe bir etkinlik olarak düzenlendiğini belirtti.

Şakir Altıntaş’ın ve şehir yönetiminin destekleriyle gerçekleşen bu etkinliğin Cumhuriyet’in 100. yılı ile birleştirildiğini aktaran Gazeteci Ömer Mazi, etkinliklerin 4-5 güne yayılarak şölen havasında gerçekleştirileceğini vurguladı. 

Ayrıca, Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu tarafından Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle “Zafer’e Doğru Cumhuriyet Doğuyor” isimli özel bir gösterinin sunulacağını kaydetti. 

Gösterinin 27 Ekim’de Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda saat 20.00’de gerçekleşeceğini belirten Mazi, bu duygu dolu gösteriyi kaçırmamanız gerektiğini söyledi.

Gazeteci Ömer Mazi, etkinliklere ailelerin çocuklarıyla birlikte katılmasını özellikle tavsiye ederken, ilerleyen dönemlerde dünyanın en büyük çadırını kurarak büyük bir Türk Dünyası Şöleni düzenlemeyi hedeflediğini dile getirdi.

Son olarak, 27 Ekim’de AKÜ’de Türk Dünyası paneli düzenleyeceklerini söyleyen Mazi, konuya ilgi duyan herkesi panele davet etti.

#TürkDünyasıŞöleni #Cumhuriyet100Yıl #Afyonkarahisar #KültürEtkinliği #GönülKöprüsü