Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’da Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi Açıldı

Afyonkarahisar Belediyesi, şehirlerine Engelsiz

Afyonkarahisar Belediyesi, şehirlerine Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi’ni kazandırdı. Açılış törenine Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve diğer protokol üyeleri katıldı. 

Bu merkez Türkiye’de bir ilki temsil ediyor ve özel bireylere eğitim ve istihdam fırsatları sunuyor. 

Merkez, dezavantajlı bireylerin rehabilite olmasına yardımcı olurken, aynı zamanda gastronomi alanında eğitim almalarını sağlıyor.

Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, açılışta yaptığı konuşmada, projenin 3.8 milyon TL’lik yatırım ile hayata geçtiğini belirterek, bu merkezin hem bir SOGEP projesi hem de bir gastronomi projesi olduğunu vurguladı. 

Ayrıca, diğer gastronomi projelerinden ayrılan yanının, engelli bireylerin gastronomi alanına katkı sunabilecekleri bir mekânı içermesi olduğunu ifade etti.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise dezavantajlı grupların her daim yanlarında olduklarını söyleyerek, Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi’nin Türkiye’de bir ilki temsil ettiğini belirtti. 

Ayrıca, bu merkezde bugüne kadar 150’den fazla öğrencinin eğitim aldığını ve birkaçının istihdam edildiğini açıkladı.

Milletvekilleri de merkezin Afyonkarahisar için büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladılar ve tesisin şehre hayırlı olmasını dilediler.

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Gastronomi Şehri Afyonkarahisar için engelsiz bir mutfağın çok uygun bir ek olacağını ifade etti. 

Ayrıca, bu merkezin toplumun her bireyini gastronomi etrafında birleştirmesinin önemli olduğunu belirtti ve dezavantajlı grupların sosyal hayata dahil edilmesi çalışmalarını övdü.

Engelsiz Gastronomi Mutfağı ve Terapi Merkezi’nin açılış törenine Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, özel bireyler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #Mutfak #Engelsiz #Gastronomi #Açılış #tören

Reklamı Geç