Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’da görev yapan 277 güvenlik görevlisine özel eğitim

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde önemli bir adım atmış durumda. 

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Genel Kolluk – Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyonu (KAAN)” eğitimi, şehirdeki gençlik ve spor tesislerinin güvenliğini artırmayı hedefliyor.

Eğitime, Afyonkarahisar’daki yurt hizmetleri müdürleri, birim müdürleri, yurt müdürleri, ilçe müdürleri ve gençlik merkezi müdürleri de katılım sağladı. 

Eğitimler sırasında güvenlik görevlilerine, kolluk kuvvetleri ile özel güvenlik birimleri arasındaki işbirliğinin önemi vurgulanarak güvenlik tedbirleri hakkında bilgi verildi.

Eğitimlerin temel amacı, güvenlik görevlilerinin görevlerini daha etkin ve verimli bir şekilde yerine getirebilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak olarak belirtildi. 

Bu eğitimler sonucunda güvenlik görevlilerinin iş performanslarının artması bekleniyor.

Ayrıca, güvenlik görevlilerinin aldıkları eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanacakları vurgulandı. 

Bu adım, gençlik ve spor tesislerinin daha güvenli hale gelmesine katkı sağlayacak ve şehirdeki spor etkinliklerinin daha rahat ve güvende gerçekleşmesini amaçlıyor.

#Afyonkarahisar #Afyon #haber #GSB #Güvenlik #Eğitim

Reklamı Geç