Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’da hakem adayları eğitimi başladı

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen Yüzme Aday Hakem Kursu, Kocatepe Spor Kompleksi’nde başladı. 

40 kursiyer, Zafer Uğursal ve Muhammet Geren’in rehberliğinde yüzme hakemliği alanında eğitim alarak gelecekte aday hakem olarak görev yapacaklar.

Afyonkarahisar’da Yüzme Hakem Kursu Eğitimleri Devam Ediyor

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığı işbirliğiyle kentteki yüzme hakem ihtiyacını karşılamak üzere Yüzme Aday Hakem Kursu düzenledi. 

Kocatepe Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen kursa, yüzme sporuna ilgi duyan ve hakemlik alanında yetişmek isteyen 40 kursiyer katıldı.

Eğitimler, deneyimli isimler Zafer Uğursal ve Muhammet Geren tarafından veriliyor. Kursiyerlere yüzme hakemliği alanında gerekli bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlayan eğitimler, hem teorik dersler hem de uygulamalı çalışmalar içeriyor. 

Kursiyerlerin, sınavı başarıyla geçmeleri durumunda aday hakem olarak görev yapabilecekleri belirtiliyor.

Genç Yetenekler Geleceğe Hazırlanıyor

Yüzme Aday Hakem Kursu, genç yeteneklerin yüzme sporuna olan ilgisini desteklemeyi ve hakemlik alanında geleceğe yönelik güçlü bir temel oluşturmayı hedefliyor. 

Eğitimler sayesinde kursiyerler, yüzme müsabakalarının düzenlenmesi ve yönetilmesi süreçlerinde önemli roller üstlenebilecek yeteneklerini geliştiriyorlar.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bu girişimi, gençlerin spor alanındaki katılımını teşvik ederken aynı zamanda yüzme hakemliği alanında da nitelikli insan kaynağının oluşturulmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

#Afyonkarahisar #Spor #GSB #Yüzme #Hakem #Eğitim #kurs