Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’da Halka Arz İçin Adım Attılar

Tureks Turunç Madencilik, 41

Tureks Turunç Madencilik, 41 yıl önce başlayan bir hikayenin bugünkü başarılarını ve gelecek planlarını Afyonkarahisar basınıyla paylaştı.

Amerika’da Marble Systems markasıyla tanınan firma, marmer sektöründeki başarılarıyla dikkat çekiyor ve halka arz için adımlarını atmış durumda.

Tureks Turunç Madencilik, 9 adet işletme ruhsatlı maden sahasıyla faaliyet göstererek 30’dan fazla ülkeye marmer ihracatı yapıyor.

2022 yılında yaklaşık olarak 72,5 milyon USD ciro elde eden firma, 2023 yılının ilk 6 ayında ise konsolide cirosunun yaklaşık olarak 35,5 milyon USD olduğunu açıkladı.

Firmanın 2023 yılında yaşadığı %34 oranındaki büyüme ve FAVÖK tutarı olan 122.397.573 TL, dikkat çeken başarılar arasında.

Tureks Turunç Madencilik, halka arzdan elde edeceği kaynağın yüzde 40’ını işletme sermayesi ihtiyacı için kullanmayı planlıyor.

Bu kaynakla güneş enerjisi yatırımları, otomasyon makine sistemleri yatırımları ve pazarlama ağırlıklı yeni projelere odaklanacaklarını belirtti.

Ayrıca, halka arz geliriyle ABD’de başlattıkları bayi sistemini Avrupa ve dünya genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyorlar.

Tureks Turunç Madencilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Turunç, gelecek dönem yatırımlarının yanı sıra çevresel sürdürülebilirlik ve AR-GE yatırımlarının da önemine vurgu yaptı.

Firmanın sürdürülebilir kalkınma hedeflerini desteklemek amacıyla başlattıkları projelerden biri olan “Doğal Şartlarda Mermer Plaka Resinleme Verimliliğinin Sağlanabilmesi” projesi de öne çıkan çalışmalardan biri olarak açıklandı.

Bu projenin kurum ve sektöre tasarruf sağladığı ve çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunduğu belirtildi.

#Afyonkarahisar #HalkaArz #Madencilik #Basın #Başarı