Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’da minibüs zammında gözler Cengiz Üstün’de

Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler

Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Karataş, toplu taşıma zammı hakkında yapılan yazılı açıklamada, zam miktarının tüm meclis üyelerinin oy birliği ile alınan bir karar olduğunu belirtti.

1 Ağustos tarihinde gerçekleşen belediye meclis toplantısında yapılan ulaşım zammının çevre illere göre en uygun taşıma ücretinin ilimizde yapıldığını vurgulayan Başkan Karataş, bu zammın tüm meclis üyelerinin kararı ile oy birliği ile alındığını ifade etti. 

Ayrıca Karataş, akaryakıta ve diğer giderlere gelen zamlardan sonra şoför esnafının geçimini zor sağladığına dikkat çekerek, bu durumun esnafın gelirlerini olumsuz yönde etkilediğini belirtti.

Belediye meclis toplantısına bizzat katıldığını ifade eden Karataş, ilimizde yapılan zammın çevre illere göre en uygun taşıma ücretini sunduğunu söyledi. 

Ulaşımda kullanılan yakıt fiyatlarının ve diğer giderlerin artmasıyla birlikte şoför esnafının sıkıntı yaşadığını belirten Karataş, belediye meclisinin aldığı kararla ulaşıma zam yapıldığını ve bu kararın tüm meclis üyelerinin oy birliği ile alındığını belirtti.

Ayrıca, minibüs zammı için Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’ne yazılı talepte bulunacaklarını dile getiren Karataş, fiyat tespit komisyonunun toplanacağı Cuma gününden sonra netleşeceğini ifade etti.

Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Karataş’ın açıklamalarıyla, yapılan ulaşım zammının meclis üyelerinin ortak kararı olduğu ve çevre illere göre uygun bir oranda yapıldığı vurgulanmış oldu. 

Şoför esnafının yaşadığı ekonomik sıkıntıların dikkate alınması ve fiyat tespit komisyonunun kararının beklenmesi, konunun geleceği açısından merakla takip edilecek.

#Afyonkarahisar #Şoförler #Minibüs #Zam