Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’daki bu köyün yıllar süren mağduriyeti son buldu

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Paşacık Köyü, uzun yıllardır beklediği haber ile nihayet sevindirici bir sona ulaştı. 

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın girişimleri sayesinde, köyün yıllar süren mağduriyeti son buldu. 

Paşacık Köyünde yaşayan vatandaşlar, AFET kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınma talepleri, Milletvekili Taytak’ın desteğiyle karşılık buldu.

Geçtiğimiz Şubat ayında Şuhut İlçesi Muhtarları, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı ziyaret ederek Paşacık Köyünün uzun süredir devam eden sorununu iletti. 

Köyde bulunan Selevir Barajı ve büyük kayaların düşme riski nedeniyle köyün AFET kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınma talepleri, Milletvekili Taytak’ın duyarlı yaklaşımı ve girişimleri sonucunda olumlu yanıt buldu.

Milletvekili Taytak, ziyaret sonrasında hemen Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Yunus Sezer’i arayarak görüşmeler düzenledi ve köy muhtarlarıyla birlikte ilgili yetkililerle toplantı gerçekleştirdi.

AFAD Başkanı Yunus Sezer, muhtarların taleplerini dikkate alarak köyün AFET kapsamına alınması ve taşınması için gerekli çalışmaların başlatılmasını sağladı.


Paşacık Köyü, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın girişimleri sayesinde uzun yıllardır beklediği müjdeli haberi almıştır. 

Köyde bulunan Selevir Barajı ve büyük kayaların düşme riski nedeniyle yaşanan mağduriyet sona erdi. 

AFAD tarafından yapılan inceleme sonucunda, köydeki konutların naklinin daha uygun olacağı kanaatine varıldı ve köyün tamamının nakli için jeolojik etüt raporunun hazırlanma süreci başlatıldı.

Paşacık Köyü Muhtarı Hüseyin Doğan Pamuk, Milletvekili Taytak’a teşekkür ederek, köy halkı adına uzun süren sorunlarına çözüm bulmasından dolayı minnettarlığını ifade etti. 

Köy halkı, Milletvekili Mehmet Taytak’ın duyarlılığı ve girişimleriyle yaşadıkları mağduriyetin sona erdiği için sevinçlidir. 

Paşacık Köyü artık AFET kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınacak ve vatandaşlar yeni bir başlangıç yapacakları uygun şartlara kavuşacaktır.

#Afyonkarahisar#Milletvekili #AFAD #Şuhut #Paşacık