Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonlu Çocuklardan Topluma Örnek Davranış

Afyonkarahisar’ın Selçuklu Mahallesi’nde yaşayan

Afyonkarahisar’ın Selçuklu Mahallesi’nde yaşayan dört genç öğrenci, topluma duyarlılıkla dolu bir örnek teşkil ediyor.

Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi Ayşe Metin ve üçüncü sınıf öğrencileri Azime Asel Dinç, Hasan Günen ve Ahmet Ömer Kocaşaban İlkokulu üçüncü sınıf öğrencisi Elif Bilge Yağcı, kendi elleriyle yaptıkları kek ve içecekleri satarak hem sokak hayvanlarına yardım eli uzatıyor hem de SMA hastası bir bebeğe destek oluyor.

Gençler, kendi mahallelerinde bulunan bir site bahçesinde kurdukları stantta kek ve içecek satışları gerçekleştiriyorlar.

Elde ettikleri gelirle sokak hayvanları için mama alıyorlar ve bu sayede mahallelerindeki sokak hayvanlarına yardımcı oluyorlar.

Ayrıca, bu güzel amacın yanı sıra, mahallelerindeki markette bulunan SMA hastası Asya bebek için oluşturulan bağış kutusuna da katkıda bulunuyorlar.

Bu örnek davranışları, mahalle sakinleri tarafından büyük takdirle karşılanıyor ve gençlerin geleceğe umutla baktığını gösteriyor.

Afyonkarahisar’da yaşayan bu dört genç öğrenci, toplumlarına duyarlılık ve yardımlaşma konusunda önemli bir örnek teşkil ediyorlar.

Sokak hayvanlarına mama alarak ve SMA hastası Asya bebek için bağış yaparak, gelecek nesillerin emin ellerde olduğunu gösteriyorlar.

#Afyonkarahisar #Genç #Çocuk #Yardım #Örnek #SMA #SokakHayvanları