Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonlu Genç, Küresel Başarıyla Ödüllendirildi

Afyonkarahisar İl Millî Eğitim

Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürlüğü, il genelinde bir gencin ulusal düzeyde elde ettiği başarıyla gurur duyduğunu açıkladı. 

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Hulusi Diler, “Platanus Orientalis L. Adsorbanı ile ham petrol döküntülerinin sulardan geri kazanımı” isimli projesiyle TEKNOFEST Türkiye birinciliğine layık görüldü. 

Ayrıca, Diler, aynı proje ile 3. Ulusal Arktik Bilimsel Araştırma Seferi’ne katılarak Türkiye’yi temsil eden ilk lise öğrencisi unvanını kazandı.

Bu büyük başarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenecek olan 100. Yıl TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri Töreni’ne davet edilmesine yol açtı. 

Hulusi Diler, 27 Aralık 2023 Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek törende ödülünü alacak.

Hulusi Diler’in bu ulusal başarısı, Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci tarafından da takdirle karşılandı. 

Müdür Sünnetci, öğrenciyi ziyaret eden Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü ve Danışman Öğretmen ile birlikte, genç bilim kahramanının başarısından dolayı gurur duyduklarını belirtti.

Sünnetci, Hulusi Diler’i tebrik edip, gelecekteki başarılarının devamını diledi.

#BilimdeBaşarı #Afyonkarahisar #GençBilimKahramanı #TÜBA #TÜBİTAK #TEKNOFEST #ÖdülTöreni