Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyon’un 2023 Yılı İhracatı 631 Milyon Doları Aştı

Afyonkarahisar’ın 2023 yılı ihracatı,

Afyonkarahisar’ın 2023 yılı ihracatı, Ticaret Bakanlığı’nın son verilerine göre, ihracatın üretilen ile yazılması uygulamasıyla birlikte 631 milyon dolara yükseldi. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 2 Ocak 2024 tarihinde düzenlenen toplantının ardından açıklanan verilere göre, 

Afyonkarahisar’ın 2023 yılı ihracatı 339 milyon 970 bin dolar olarak belirlenmişti.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen Ekonomi Şûraları’nda ihracatın üretilen il’e yazılması talebini dile getirdiğini belirtti. 

Serteser, TOBB Başkanı M. Rıfat Hısarcıklıoğlu’nun destekleri ve odalarının lobi faaliyetleri sonucunda Ticaret Bakanlığı’nın konuyla ilgili çalışma başlattığını ve 2024 yılı itibariyle ihracat rakamlarının üretimin yapıldığı ile eklenerek açıklanacağını ifade etti.

Bu gelişmeyle Afyonkarahisar’ın 2023 yılı ihracatı, 291 milyon 329 bin dolarlık bir artışla 631 milyon 299 bin dolar olarak kayıtlara geçti. 

İhracatın üretim yapılan ile yazılması talebinin gerçekleşmesinde destek olan TOBB Başkanı M. Rıfat Hısarcıklıoğlu ve Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’a teşekkür eden Serteser, ihracatın üretim bazlı açıklanmasının önemine vurgu yaptı.

#Afyonkarahisar #İhracat #Ekonomi #TOBB #TicaretBakanlığı #HüsnüSerteser #M.RifatHısarcıklıoğlu #ProfDrÖmerBolat