Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çocuk Edebiyatı Yetişkinlere Ne Söyler?

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında gerçekleştirilen etkinliklere destek vererek, Dr. Öğr. Gör. Melike Günyüz tarafından düzenlenen “Çocuk Edebiyatı Yetişkinlere Ne Söyler” adlı konferansa katıldı. 

Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa Dinçgez, idareci ve öğretmenler de yoğun ilgi gösterdi.

Konferans kapsamında, eğitimci yazar Dr. Öğr. Gör. Melike Günyüz, çocuk edebiyatının yetişkinlere ilettikleri üzerinde odaklandı. 

Günyüz, “Çocuk edebiyatında sanat ve edebiyat iç içedir; renk, çizgi, ses ve müzik imgesi içerik kadar önemlidir.” dedi. 

Ayrıca, çocuklara okuma kültürünü kazandırmada, edebiyat ve sanatla tanıştırmada görsel imgelerin etkisinin büyük olduğunu vurguladı.

Günyüz’ün uygulamalı kitap okuma etkinlikleriyle anlattığı konferansta, kitaplarda soyut kavramları çocuklara hissettirmenin resimleme ve yorumlamanın etkisini pratiğe dökme süreçleri ele alındı.

Katılımcılar, interaktif bir ortamda çocuk edebiyatının derinliklerine doğru keyifli bir yolculuğa çıktılar.

Programın sonunda, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, eğitimci yazar Dr. Öğr. Gör. Melike Günyüz’e teşekkür belgesi takdim etti. 

Sünnetci, etkinliğin çocuk edebiyatına olan duyarlılığı artırdığını belirterek, Günyüz’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

#DilimizinZenginlikleri #ÇocukEdebiyatı #Eğitim #Afyonkarahisar #MiraçSünnetci #MelikeGünyüz #OkumaKültürü