Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Arslan: “Türkiye’nin güvenliği sınır ötesinde başlar”

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Dr. Hasan Arslan, 101 yıl önce Afyonkarahisar Kocatepe’de yakılan bağımsızlık ateşinin Anadolu’da tek düşman askeri kalmayıncaya kadar tüm yurda dalga dalga yayıldığını söyledi. 

“Türk İstiklal harbinin dönüm noktası”

Arslan, “101 yıl önce bugün şerefli Türk askerleri takvim yaprakları 26 Ağustos 1922’yi gösterirken sabaha karşı saat 04.30’da Gazi Mustafa Kemal’in emriyle başlayan Büyük Taarruz‘un ilk günü Kalecik, Belentepe ve Tınaztepe’yi 27 Ağustos’ta ise Afyonkarahisar’ı almayı başarmışlardır. 

İlimizde yaşanan Başkomutanlık Meydan Savaşı Türk İstiklal Harbinin dönüm noktası olmuş, 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırmışlardır. 

Her bir karış toprağı kanla sulanmış bu mübarek toprakların gerçek sahipleri yeniden bu topraklara sahip olmanın şerefini yaşadı. 

Dinini, vatanını, canını ve namusunu korumak için savaşan Mehmetçiklerin birçoğu şehit düşmüş, birçoğu gazi olmuştur ama asla bu kutsal toprakları düşmanlara teslim etmemişlerdir” dedi. 

“Türkiye’nin güvenliği sınır ötesinde başlar”

Bu toprakları istila edenlerin, Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bu mübarek halkı tarih sahnesinden silmeye kalkıştığını kaydeden Arslan mesajında, 

“Düşmanlar Anadolu’da akıl almaz bir yenilgiye uğramıştır. İmkânsızlıklara rağmen yüce milletimizin ve kahraman ordumuzun inancı, imanı, sarsılmaz azmi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile işgal kuvvetleri denize dökülene kadar mücadele edilmiştir. 

Kahraman ordumuz, koşullar ne olursa olsun bir bütün olarak aziz vatanına göz dikenleri daima yok edecektir. 

Mehmetçik, dün olduğu gibi, bugün de ülkemiz dışında yaptığı operasyonlarla oyunları bozmuştur. 

Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum ” ifadelerine yer verdi.   

#Afyonkarahisar #Zafer  #Haftası #30Ağustos #Mesaj

Reklamı Geç