Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Asgari Ücret Görüşmeleri Başlıyor: İlk Toplantı Bugün

Milyonlarca çalışanın ve ülke

Milyonlarca çalışanın ve ülke genelindeki tüm vatandaşların dikkatle takip ettiği asgari ücret görüşmeleri resmi olarak başlıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek toplantıda, yeni asgari ücret rakamının belirlenmesi için ilk adım atılacak.

Toplantıda işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçi tarafını ise en fazla üyeye sahip konfederasyon olan TÜRK-İŞ temsil edecek. TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç’un başkanlık edeceği işveren heyeti ve TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar’ın liderliğindeki işçi heyeti, yeni asgari ücretin belirlenmesi için müzakerelere başlayacak.

Bu yılki görüşmelerde dikkat çeken bir nokta ise TÜRK-İŞ heyetinde yer alacak işçi temsilcileri.

Geçmiş yıllardan farklı olarak, 5 kişilik TÜRK-İŞ heyetinde kasiyer, sağlık çalışanı, enerji işçisi ve karayollarında çalışan bir taşeron işçisi gibi farklı sektörlerden işçiler yer alacak.

Bu çeşitlilik, asgari ücretin belirlenmesi sürecinde daha geniş bir perspektifin değerlendirilmesine katkı sağlayacak.

Asgari ücret görüşmelerinin, çalışanların yaşam standartlarını ve ekonomik koşullarını doğrudan etkileyen kritik bir süreç olduğu göz önünde bulundurularak, müzakerelerin adil ve uzlaşmacı bir şekilde yürütülmesi bekleniyor.

#AsgariÜcret #ÇalışmaHayatı #İşçiVeİşveren #Ekonomi #TÜRKİŞ #TİSK

Reklamı Geç