Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Askeri Havaalanı Zafer’e takıldı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Gün FM’de katıldığı Gündem Özel programında Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtladı. 

Programda Zeybek, 4905 günlük başkanlık süresince yapılan çalışmaları ve gelecek projeleri hakkında bilgi verdi.

Zeybek, Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana partinin içinde yer aldığını ve Türk siyasi hareketine yeni bir soluk getirdiğini belirtti. 

Kendisinin de partinin her kademesinde görev aldığını ifade etti.

Başkan Zeybek, “Biz teşkilat terbiyesiyle yetişmiş insanlarız” diyerek herkesin başkanlık adaylığına sahip olabileceğini, kendisinin de Genel Başkan’ın onayı durumunda aday adayı olabileceğini söyledi.

Göreve geldikleri günden itibaren ortak akılla belediyeyi yönettiklerini ve ekonomik kriz, pandemi, deprem gibi zorluklara rağmen önemli projelere imza attıklarını vurguladı.

Askeri Havaalanı’nın sivil uçuşlara açılması konusunda yaşadıkları engellere de değinen Zeybek, Genelkurmay Başkanı, komutanlar ve Milli Savunma Bakanlığı ile yaptıkları görüşmelere rağmen Cumhurbaşkanı’nın izni olmadan askeri havaalanının sivil uçuşlara açılamayacağını belirtti.

AFRAY projesinin gelişimini de açıklayan Zeybek, projenin revize edildiğini ve hızlı tren projesine dahil edildiğini ifade etti. 

İstasyonunun konumunu ve proje detaylarını anlatarak, projenin artık Ulaştırma Bakanlığı’nın sorumluluğunda olduğunu belirtti.

Uzun Çarşı’nın yenilenme çalışmalarına da değinen Zeybek, tarihi çarşıdaki esnafların katkılarıyla gerçekleşen sokak sağlıklaştırması çalışmalarını anlattı. 

Başkan Zeybek, projelerinden 34’ünü tamamladıklarını ve diğerlerinin de üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Toplu taşımada yaşadıkları ekonomik zorluklara da dikkat çeken Zeybek, otobüslerin aylık 4 milyon TL zarar ettiğini belirtti. 

Kar amacı gütmeyen bir belediye olarak halka hizmet vermek istediklerini ve toplu taşıma ücretlerini çevre illerle kıyaslayarak uygun seviyeye getirdiklerini açıkladı.

Başkan Zeybek, ailesi ve meclis üyeleri hakkında dolaşan asılsız iddialara da tepki gösterdi.

Oğlunun nitelikleri ve yaptığı projeler hakkında bilgi vererek, iddiaları yalanladı.

Son olarak, Afyonkarahisar şehrini sevdiklerini ve şehrin gelişimi için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Zeybek, “3 bin yıllık kadim bir geçmişi olan bir şehre sahip çıkmaz zorundayız. 

Kadere inananın kederi olmaz.” diyerek sözlerini tamamladı.

#Afyonkarahisar #Belediye #Başkan #Radyo #Konuk #Proje