Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATAUZDER, Mecliste: Mağduriyetlerini Dile Getirdiler

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER),

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER), uzun süredir devam eden atanamama sorununa çözüm bulunması için meclis görüşmelerine devam ediyor.

Uzman Çavuşların atanma taleplerini gündeme getiren dernek, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu’na dikkat çekerek, hakları olan atanma taleplerinin karşılanmasını istiyor.

3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun 5. maddesinin son fıkrasına vurgu yapılan açıklamada, “Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 92’nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir.” denildi.

Ancak bu haklarına rağmen, kamu kurumları tarafından atanamayan binlerce uzman çavuşun mağduriyeti devam ediyor.

ATAUZDER Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ve yönetim kurulu üyeleri, meclis görüşmeleri kapsamında Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Erol Keleş, Ali Kıratlı,

Ümmü Gülşen Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilleri Fevzi Zırhlıoğlu, Turan Şahin, Musa Küçük ve Yeniden Refah Partisi Milletvekili Ali Yüksel ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Milletvekillerinin olumlu yaklaşımları ve destek sözleriyle karşılaşan dernek, atanma taleplerinin bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu belirterek, çözüm için her türlü desteği alacaklarını ifade etti.

Mağduriyetin giderilmesi adına yapılan bu çabalar, uzun süredir atanamayan uzman çavuşlar ve aileleri için umut kaynağı oldu.

 

Reklamı Geç