Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Ateş yine düştüğü yeri yaktı”

CHP Grup Başkanvekili ve

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Çay ilçesinde meydana gelen korkunç kazada yaşamını yitiren ve yaralanan kazazede yakınlarını ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Çay ilçesi çıkışında mevsimlik tarım işçilerini taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 8 kişinin hayatını kaybettiği ve 12 kişinin yaralandığı kazada, hayatını kaybedenlerin ve yaralananların yakınlarıyla bir araya geldi. 

Milletvekili Köksal, kaza sonrasında yaşanan acıyı paylaşarak taziye ziyaretinde bulundu ve yaralılara acil şifalar diledi.

Köksal, bu tür kaza vakalarının tekrarlanmasına ve benzer acıların yaşanmasına tepki gösterdi. 

Daha önce de benzeri kazaların yaşandığına dikkat çeken Köksal, okul servisi kazasında hayatını kaybeden öğrencilere benzer şekilde tarım işçilerinin de göz göre göre ölüme gönderildiğini vurguladı. 

Servis araçlarına yönelik denetimlerin artırılması gerektiğini belirten Milletvekili, yetkilileri bu konuda göreve çağırdığını ancak gerekli önlemlerin alınmadığını ifade etti.

Kazanın vebalinin yetkililerin üzerinde olduğunu belirten Burcu Köksal, “Elinizi vicdanınıza koyun” diyerek bu tür kaza vakalarının tekrar yaşanmaması için daha etkin önlemler alınması gerektiğine vurgu yaptı. 

Bu tür acı tecrübelerin tekrar yaşanmaması ve insan hayatının daha fazla riske edilmemesi için konunun acil bir şekilde ele alınması gerektiğine dikkat çekti.

#Afyonkarahisar #Çay #Kaza #Aile #Ateş #Ziyaret #Trafik