Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ parti Ankara adayını da açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugünkü grup toplantısında İstanbul ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladıktan sonra Ankara’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayını da duyurdu. İYİ Parti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Cengiz Topel Yıldırım’ı gösterdi.

İYİ Parti’nin İstanbul ve Balıkesir adaylarını açıklamasının ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Cengiz Topel Yıldırım’ın adaylığı, partisinin genel merkezinde yapılan tanıtım toplantısıyla duyuruldu.

Akşener, aday tanıtım toplantısında, Cengiz Topel Yıldırım’ı “ismiyle müsemma kardeşim” olarak tanıtarak, Ankara’ya hizmet etmenin bir şeref olduğunu belirtti. Kabul ettiği adaylığı “Ankara’yı İYİ Parti’nin kazandığı, iyi belediyeciliğin uygulandığı, 2028’de iktidar olmamızda, cumhurbaşkanı adayının şudur dediğimizde onun seçildiği bir sistemin, bir iddianın oluşmasında yol başcısı ve başrolde olacağınıza duyduğum güven ve inançla sahneye davet ediyorum” şeklinde ifade etti.

Toplantıda paylaşılan bir videoya göre, Cengiz Topel Yıldırım, Cumhuriyetin 100. yılında Ankara’nın belediye başkan adaylığına layık görülmenin kendisi için “tarifsiz bir onur ve büyük bir mesuliyet” olduğunu belirtirken, Mansur Yavaş yönetimini eleştirdi. “Tam bir asırdır ülkemize başkentlik yapan Ankara, mevcut potansiyelini bir türlü harekete geçirememiştir” diyen Yıldırım, “Ankara, durağanlığın kenti olmuştur. Ankara’ya memat gelmemiş, fakat hayat Ankara’dan gitmiştir. Son 30 yıla baktığımızda Ankaramız ziyandadır. Yaklaşık 25 sene uçuk projelerle enerjisini tüketen Ankara, son 5 yılda ayağa kalkacağına tembellik ve ihmalkarlığın pençesine düşürülmüştür.” şeklinde konuştu.

Reklamı Geç