Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özkaya: “Gaziler Kahramanlıklarıyla Yaşayan Abidelerdir.”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 19 Eylül Gaziler Günü’nde bir mesaj yayınlayarak, gazilere olan saygı ve minnetini ifade etti.

Özkaya, mesajında gazilerin kahramanlıklarının yaşayan abideler olduğunu vurgulayarak, Türk milletinin tarih boyunca bağımsızlık ve varlığını koruma amacıyla kahramanlık destanları yazdığını belirtti.

Mesajında, milletin bağımsızlığını, bayrağını, vatanını, dinini ve milletini korumak için şehitlik ve gazilik mertebesine ulaştığını ifade eden Özkaya, şu sözlerle devam etti:

“Büyük bir aşk ve iman ile her zaman cepheye koşan şanlı gazilerimiz gönlümüzün en müstesna yerinde yer aldığı gibi bizlere fedakarlığı ve kahramanlığı gösteren yaşayan abidelerdir.

Gazilerimiz her zaman bizim başımızın üstünde yerleri vardır, onların sorunlarını, sıkıntılarını ve dertlerini kendi derdimiz olarak görüyoruz.

Her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini özellikle belirtmek istiyorum.”

Gazilerin önemine ve bu özel günün anlamına dikkat çeken Özkaya, 1921 yılında Gazi Mustafa Kemal’e verilen Gazi ünvanı ile Gaziler Günü’nün kutlanmaya başlandığını hatırlattı.

Mesajını şehitlerin ve gazilerin ailelerine saygılarını sunarak noktalayan Milletvekili Ali Özkaya, “Tüm şehitlerimiz başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm gazilere Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin ailelerine saygılarımı sunuyorum” dedi.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #Milletvekili #Gazi #GazilerGünü