Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özsoy: “Sonsuza dek koruyup ve yaşatacağız”

Ünlü Prof. Dr. Haşmet

Ünlü Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy, Türkiye’nin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma mesajında,

Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 85. yılında, milletçe, saygı, sevgi ve şükranla andıklarını ifade etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da başlattığı istiklal mücadelesi ve elde ettiği zaferlerle Türkiye’yi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyet, Özsoy’un mesajında önemli bir vurgu noktası oldu.

Atatürk’ün yokluk ve imkansızlıklara karşı gösterdiği direnişin ve elde ettiği zaferlerin, milletin aydınlık geleceği için bir ilham kaynağı olduğunu belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele ruhu ve cesaretiyle Türk milletine, istiklal ve istikbal yolunda her türlü zorluğun üstesinden nasıl gelinebileceğini gösterdiğini ifade eden Özsoy,

Cumhuriyet’in bugünkü durumunu “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla daha ileri taşıma kararlılıklarını vurguladı.

Özsoy, mesajının devamında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyeti, onun ideallerini ve hedeflerini koruma ve yaşatma kararlılığına vurgu yaparak,

Türkiye’nin bir asrı deviren Cumhuriyetini ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak sonsuza dek koruma azmiyle çalıştıklarını belirtti.

Son olarak, Özsoy, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında silah arkadaşlarını, bu topraklarda bağımsız ve hür yaşama onuru kazandıran tüm şehitleri ve gazileri rahmet, şükran ve saygıyla andığını ifade ederek, ruhlarına şad olsun dedi.

#GaziMustafaKemalAtatürk #10Kasım #Cumhuriyet #AnmaMesajı #HaşmetMesutÖzsoy

Reklamı Geç