Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Göktaş: “Aile Danışmanlığı Hizmeti 81 İlde ücretsiz sunuluyor, toplam 108 bin kişi yararlandı”

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, aile bütünlüğünü korumak, aile içi ilişkileri düzenlemek, evlilik sorunlarını çözmek amacıyla ülke genelinde aile danışmanlığı hizmetlerinin sunulduğunu belirtti.

Bakan Göktaş, 81 ilde İl Müdürlükleri ve Sosyal Hizmet Merkezlerinde uzman personel aracılığıyla 2012 yılından bu yana ücretsiz aile danışmanlığı hizmetinin devam ettiğini vurguladı.

Bakan Göktaş, bu hizmetten bugüne kadar toplamda 108 bin kişinin yararlandığını ifade etti. Vatandaşların özellikle iletişim, problem çözme, çatışma yönetimi, stresle başa çıkma ve çocuk yetiştirme becerileri gibi konularda destek aldığını belirtti.

Aile Danışmanlığı Hizmetlerinin, ailenin ihtiyaçlarına özel olarak sunulduğunu ve aile içi iletişim sorunlarını çözmeye yönelik olduğunu açıklayan Bakan Göktaş, bu hizmetlerin “Aile Danışmanlığı,” “Boşanma Süreci Danışmanlığı” ve “Bireysel Danışmanlık” olmak üzere üç kategori altında sunulduğunu belirtti.

Göktaş, daha fazla kişiye hizmet ulaştırmak için 2019’dan itibaren başvuruların e-Devlet üzerinden yapılabildiğini ve bugüne kadar e-Devlet üzerinden 24 bin başvuruya danışmanlık hizmeti sunulduğunu da ekledi.

#AileDanışmanlığı #SosyalHizmetler #AileBütünlüğü #E-Devlet #ÜcretsizDanışmanlık