Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Göktaş duyurdu: 4,1 Milyar TL Dağıtılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde yapılacak ödemelerin başladığını ve bu ay içinde ihtiyaç sahibi hanelere toplamda 4,1 milyar TL ödeme yapılacağını açıkladı.

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı’nın hanelere yönelik en kapsamlı sosyal yardım uygulaması olduğunu belirtti ve program kapsamında bugüne kadar 52,2 milyar TL destek sağlandığını ifade etti.

Düzenli sosyal yardımların yanı sıra gelir kriterine uyan hanelerin de programdan yararlandığını vurgulayan Bakan Göktaş, bu sayede daha fazla aileye yardım eli uzatıldığını dile getirdi.

Bakan Göktaş, sosyal refahı önceleyen bir yaklaşımla Türkiye Aile Destek Programı’nı kararlılıkla ve etkin bir şekilde sürdürdüklerini belirtti.

Ülkenin büyüme ve gelişme sürecinde vatandaşlarla refahı paylaşma taahhüdü verdiklerini söyleyen Bakan, program kapsamında her ay düzenli olarak hanelere destek sağlandığını ve ihtiyaç sahibi ailelere bu ay içinde 4,1 milyar TL ödeme yapılacağını açıkladı.

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı’na Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteği gibi yeni desteklerin eklenerek programın genişletildiğini de hatırlattı.

Çocuk Desteği ile ailelere çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıldığını belirten Bakan, Elektrik Tüketim Desteği ile de hanelere ek ödemeler yapıldığını sözlerine ekledi.

#destek #aile #sosyal #bakan #ödenek #sosyal #yardım