Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Göktaş: “Kırmızı Yelekliler 11,1 milyon vatandaşa ulaştı”

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında sahada görev yapan 4 bin 794 ASDEP personelinin bugüne kadar 6,7 milyon haneyi ziyaret ettiğini ve bu ziyaretlerle 11,1 milyon vatandaşa rehberlik ve yönlendirme hizmeti sağlandığını açıkladı.

Bakan Göktaş, ASDEP programının ailenin ihtiyaçlarına odaklandığını ve aile üyelerini, engellileri, çocukları, yaşlıları kendi aile ortamlarında desteklemenin öncelikli amaçlarından biri olduğunu belirtti.

Ayrıca, ailelerin kamu hizmetlerinden etkin bir şekilde faydalanmalarını sağlamak için ASDEP’in bir arz odaklı hizmet sunduğunu ifade etti.

Göktaş, ayrıca ASDEP personelinin “Kırmızı Yelekliler” olarak tanındığını ve afet ve acil durumlarda hızla vatandaşlara yardım etmek için sahada olduğunu da hatırlattı.

ASDEP ekiplerinin aileleri ziyaret ederek sosyal yardım ve hizmet ihtiyaçlarını yerinde tespit ettiklerini vurgulayan Bakan Göktaş, vatandaşların ihtiyaç duyduğu hizmetlere ulaşımını artırmak için diğer kamu kurumlarıyla da koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Ayrıca, Bakan Göktaş, bugüne kadar ASDEP ekipleri tarafından tespit edilen durumların bakanlık görev alanına dahilse vatandaşlara sosyal hizmet modellerinden faydalanma imkanı sağlandığını, bakanlık görev alanı dışındaki durumlarda ise vatandaşların ilgili kamu kurumlarına yönlendirildiğini ifade etti.

Bugüne kadar 334,732 talebin ilgili kuruluşlara yönlendirildiğini belirten Bakan Göktaş, ASDEP programının vatandaşların ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermek amacıyla etkili bir şekilde çalıştığını vurguladı.

#ASDEP #AileveSosyalHizmetler #MahinurÖzdemirGöktaş #SosyalDestek #VatandaşHizmetleri