Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BELEDİYE ENCÜMENİ İLE İLGİLİ PRATİK BİLGİLER KİTABI YAYIMLANDI

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cem Kasapoğlu’nun 2. kitabı Belediye Encümeni İle İlgili Pratik Bilgiler (Sorularla Belediye Encümeni) kitabı Kitap Yurdu çatısı altında yayımlandı.

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve

Kitabın önsözünün Prof. Dr. Ahmet Nohutçu’nun yazdığı “Belediye Encümeni İle İlgili Pratik Bilgiler” kitabı kitapyurdu.com adresinde satışa sunuldu.

Kitap hakkında bilgiler veren Cem Kasapoğlu “Belediye Encümeni İle İlgili Pratik Bilgiler (Sorularla Belediye Encümeni) isimli kitabımız uzun zamandır hayata geçirmeyi planladığımız bir üçlemenin ilki olarak ortaya çıkmış bir hayalin ürünüdür.

Belediye Encümenin görev, yetki, çalışma prensiplerine ilişkin daha önce Cem Kasapoğlu’nun yazmış olduğu, Belediye Atlası – Belediyeci’nin Yol Haritası kitabının Belediye Encümeni ile ilgili kısmı başta olmak üzere birçok kitap, makale ve eser ile yerel yönetimler mevzuatı, yargı kararlarından yararlanarak belirlediğimiz sorulara açıklamalı, içtihatlı kısa cevaplar vererek, ilgililere küçük hacimli bir kaynak kitap oluşturmayı hedefledik.

Ortaya koyduğumuz bu mütevazı kitap, 4 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm olan girişte arzuhalimizden, belediye encümeninin oluşumundan kısaca bahsettik. İkinci bölümde, Encümenin Görev ve Yetkileri, İdari ve Mali Sorumluluklarına ilişkin hususları ele aldık. Üçüncü bölümümüz, Encümen Toplantılarına İlişkin Esaslar başlığı ile belediye encümeni toplantılarının usulü, yöntemine ilişkin detaylar ile encümen üyelerine verilecek ödenek/huzur hakkının açıklanmasından oluşmaktadır. Dördüncü ve son bölümümüzde ise yargı kararları ışığında, belediye encümenine ilişkin örneklem olayların irdelenmesi ve idarenin eylemleri, uygulamaları neticesinde karşılaşılabilecek sorunların neler olabileceğine yanıtlar aranmıştır.” dedi.

Kitabı satın almak için tıklayın…

CEM KASAPOĞLU KİMDİR?

Afyonkarahisar’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamladı. Lisans Eğitimini, Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde, Yüksek Lisans Eğitimini, Sakarya Üniversitesi (SBE) Mahalli İdareler ve Şehircilik Programında Büyükşehir Belediyelerinin Coğrafi Sınırları Üzerine Bir Araştırma: Kocaeli Örneği konulu çalışması ile tamamladı. İkinci Yüksek Lisansını, Yalova Üniversitesinde (SBE), Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı, Sosyal Politika Bilim Dalında, Belediyelerde Sosyal Belediyecilik Uygulamaları, Kent Yoksulluğu ve İlişkisi tezi ile tamamladı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) kuruluşunda 6 ay süre ile görev yaptı.

2009-2015 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde farklı birimlerde görev aldı. 2015 yılından bu yana Afyonkarahisar Belediyesi’nde; Mezarlıklar Birim Sorumlusu, Muhtarlık İşleri Müdürü, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü ve İtfaiye Müdürü olarak çalışmış olup; Hali hazırda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yapmaktadır. Yerel yönetimler alanında bilimsel, mesleki mevzuat ve hakemli dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. 2023 yılında Belediye Atlası (Belediyeci’nin Yol Haritası) isimli kitabı Orion Akademi Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Sivil toplum kuruluşlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

Bildiği Yabancı Diller:  İngilizce

Eğitim: Yüksek Lisans

 

YASİN BEŞKARDEŞLER KİMDİR?

İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2016 mezunu,2015-2016 yılında İzmir Üniversitesi Hukuk Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuş, Avukatlık Stajını Ekici Hukuk Bürosunda tamamlamış, Ekim 2017 tarihinden itibaren Şirketler Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Maden Hukuku başta olmak üzere çeşitli hukuk dallarında faaliyet gösteren Afyonkarahisar Merkezli Ekici Hukuk bürosunda avukat olarak çalışmaktadır.