Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beyazay Afyon Şubesinden Protesto: “Ayağa Kalk Gazze İşgal Altında”

Beyazay Derneği Afyon Şubesi,

Beyazay Derneği Afyon Şubesi, Gazze’de yaşanan insani dram ve İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı tepkisini göstermek amacıyla bir basın açıklaması düzenledi. 

“Ayağa Kalk Gazze İşgal Altında” sloganıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında, dernek üyeleri İsrail’in son dönemde gerçekleştirdiği saldırıları kınayarak, Filistinli masum sivillerin acımasızca katledilmesine dikkat çekti.

Basın açıklamasında, “Filistin İçin Dünya Kör, Sağır, Dilsiz, Ama Biz Değiliz” başlığı altında, mazlum Filistinli kardeşlerin yaşadığı zulme dikkat çekildi. 

İsrail’in Gazze’yi hava, kara ve denizden hedef gözetmeksizin vurduğu ve birçok masum yaşamın kaybedildiği vurgulanarak, basın mensuplarının bile bu saldırılarda hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, “Ey bugün yatağında huzurla uyuyan dünya liderleri; Asıl kör, sağır ve dilsiz bizler değil sizlersiniz. 

Bugün bu katliamlara sessiz kalanlar unutmasın ki Rabbimizin huzurunda hesap vereceklerdir” ifadelerine yer verildi. 

Ayrıca, dua edilerek, “Ya Rabbi, o minicik günahsızlar hürmetine Gazze’yi Terörist İsrail ve destekçilerine mezar eyle” denildi.

Beyazay Derneği Afyon Şubesi, tüm dünyaya seslenerek Gazze için birlik olunması çağrısında bulundu ve bu vahşetin son bulması için ellerinden gelenin yapılacağını belirtti.

#Gazze #Filistin #İsrail #BeyazayDerneği #Protesto #İnsanHakları #BarışİçinAyağaKalk