Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Buğa, İYİ Parti’den neden ayrıldı?

Afyonkarahisar İYİ Parti eski

Afyonkarahisar İYİ Parti eski Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, 2017 yılından bu yana güzel bir Türkiye ve Afyonkarahisar hayaliyle partisine hizmet ettiğini belirterek, istifasını açıkladı. 

Buğa, yıllardır gece gündüz demeden emek verdiği parti içindeki süreçlere dair önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşanan süreçlerin bugünlerin habercisi olduğunu ifade eden Buğa, milletin menfaatlerini düşünerek tüm itirazlara rağmen parti içindeki çıkar ilişkileri ve tutarsız duruşlara karşı vicdani mesuliyet duyduğunu belirtti.

Özellikle son günlerde parti içinde yaşanan tahakküm altındaki yönetim dayatmaları, duyarsız yönetim biçimleri ve tutarsız politikaların, İYİ Parti’nin ilkelerine uygun olmadığını savunan Buğa, bu nedenle istifa kararı aldığını vurguladı.

Afyonkarahisar İYİ Parti teşkilatının kuruculuğu ve Merkez İlçe Başkanlığı süreçlerinde emek veren herkese teşekkür eden Buğa, 

“Şimdi milletime, devletime, tarihime ve geleceğimize karşı mesuliyetlerimizin şuuruyla, yüksek sesle söylüyorum: Ben bu oyun içinde olmayacağım!” dedi.

Buğa’nın istifasıyla ilgili daha fazla ayrıntı ve gerekçelerin ilerleyen süreçte açıklanacağı belirtilirken, Afyonkarahisarlı hemşerilerine ve milletine olan hizmetkarlığına devam edeceğini vurguladı.

#İYİParti #Afyonkarahisar #BurhanettinBuğa #İstifa #Demokrasi #Politika