Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Bunların dertleri ağaç değil”

Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven,

Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti döneminde gerçekleştirilen fidan dikimi ve orman koruma çalışmalarının büyük başarılar elde ettiğini ifade etti.

Cumhuriyet tarihi boyunca AK Parti’nin fidan dikimi konusunda rekorlar kırdığını vurgulayan Yurdunuseven, bu çabaların önemine dikkat çekti.

Milletvekili Yurdunuseven, AK Parti hükümetinin 19 yıl içinde 6.5 milyar fidanı toprakla buluşturarak büyük bir başarıya imza attığını belirtti.

Ayrıca, 2023 yılı sonuna kadar 7 milyar fidan dikme hedefine ulaşmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Bu fidan dikimi çalışmalarının ülkenin orman varlığını artırma ve çevre koruma çabalarına önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Yurdunuseven, Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan fidan dikim seferberliğinin, orman yangınları, erozyon ve kuraklık gibi sorunlara karşı mücadelede kritik bir rol oynadığını paylaştı.

1946-2002 yılları arasında 3 milyon 686 bin 63 hektar alanda 4 milyar 116 milyon 394 bin fidanın dikildiğini açıkladı.

Aynı zamanda terör örgütü PKK’nın orman yakma eylemlerine karşı mücadelenin önemine de dikkat çekti.

“Orman yakma potansiyeli bende” diyen PKK’yı kına bari! Korkaklar onu da beceremiyorlar diyen Yurdunuseven, “bunların hiçbir zaman ağaç diye bir dertleri olmamıştır halkın bu konuda çok iyi bildiği 17:25 Aralık ve Gezi olayları gibi provakasyonlar da meselenin ağaç olmadığını kendileri de ifade etmiştir.

11 yıl boyunca cumhurbaşkanımızla birlikte çalışan sayın bakanımız Veysel Eroğlu bu konuda Türkiye’de deyim yerindeyse tarihi rekorları kırmış ve orman alanının genişletilmesi konusunda önemli ve başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Ben bu konudaki hassasiyeti dolayısıyla başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanımız Veysel Eroğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ ifadelerine yer verdi.

Ancak, CHP ve bazı kesimlerin orman yangınları gibi konulardaki yaklaşımlarını eleştirerek, bu tür olaylara yeterince tepki vermediklerini ifade etti.

AK Parti döneminde gerçekleştirilen fidan dikimi ve orman koruma çalışmalarının ülkenin çevresel sürdürülebilirliği ve doğal varlıklarının korunması açısından büyük önem taşıdığı belirtiliyor.

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti’nin bu alandaki çabalarını ve rekorları vurgularken, aynı zamanda orman yangınları gibi çevresel sorunlara karşı daha etkin mücadele çağrısı yapıyor.

#Afyonkarahisar #Milletvekili #Orman #Yangın #PKK