Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Burcu Köksal Belediyenin Borçlarını Açıkladı!

Afyonkarahisar Belediyesi’nin borçlarının bulunduğu

Afyonkarahisar Belediyesi’nin borçlarının bulunduğu pankart, bugün itibariyle belediye binasına asıldı.

Pankartın asılmasının ardından bir basın açıklaması gerçekleştiren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, vatandaşlara belediyenin borçlarını halledeceklerini ve en iyi şekilde hizmet edeceklerini söyledi.

GÜNCEL BORÇ TOPLAMIMIZ 1 MİLYAR 574 MİLYON 884 BİN 596 TL

Başkan Köksal açıklamasında, “Yerel seçim sürecinde şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizin sözünü vermiştik.

Belediyemizin mali durumu ile ilgili mazbatayı aldığımız tarihten itibaren bir bağımsız denetçi ile görüşerek mali durum tespitinin yapılmasını istedik.

Şimdi borç tablomuzu gerek belediye binamızın dışına gerek billboardlara gerekse şehrimizin muhtelif yerlerine asarak belediyemizi devraldığımız gün itibari ile mevcut borç durumunu bütün şehrimize ilan ediyoruz. Güncel borç toplamımız 1 milyar 574 milyon 884 bin 596 TL’dir.”

Sizlerin bizlere olan güveni ve sabrı ile her türlü zorluğu aşacağımızı biliyoruz.

Söz verdiğimiz gibi gece gündüz demeden, yorulmak bilmeden çalışacak, belediyemizin borçlarını ve giderlerimizi azaltacağız.

Fakirleşen değil zenginleşen bir Afyonkarahisar inşa etmek için gecemizi gündüzümüze katacağız. Afyonkarahisar’ımızı daha güzel, daha yaşanılır kılmak için gerekli yatırımların yapılmasını teşvik edeceğiz.

Hiç merak etmeyin yemiş içmiş faturaların ödenmesini bize bırakmışlar.

Biz bu yüksek borcu halleder buradaki tüm vatandaşlarımıza da en iyi şekilde hizmet ederiz” dedi.

“BUNDAN SONRA BİR KİŞİNİN, BİR ZÜMRENİN VE BİR GRUBUN MENFAATİNE DEĞİL BELEDİYEMİZİN, AFYONKARAHİSAR’IMIZIN MENFAATLERİ ESAS ALINACAKTIR”

Köksal, “Tekrar ve tekrar söylüyorum, belediyenin gelirlerini üç beş kişiye veya Suriyelilere değil bütün Afyonkarahisarlı hemşerilerime hizmet için harcayacağım.

Bundan sonra bir kişinin, bir zümrenin ve bir grubun menfaatine değil belediyemizin, Afyonkarahisar’ımızın menfaatleri esas alınacaktır ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da harcadığımız her kuruşun hesabını verecek şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Her şey daha güzel, daha yaşanabilir bir Afyonkarahisar için, her şey Afyonkarahisar’ımızı hak ettiği noktaya getirmek için.

İnancınız, güveniniz ve desteğiniz için bütün hemşerilerime sonsuz teşekkürler ediyorum.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da memleketimiz için, memleketimize en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağız.

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı günler diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.