Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Coşkun, ‘Gazetecilerimiz Milletimizin Sesidir’

Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar

Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Coşkun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte,

her yıl 10 Ocak tarihi ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır.”

Günümüzde bilginin hızla çoğaldığı ve teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada, medyanın hayati bir önem taşıdığını belirten Coşkun, görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medyanın etkinliğinin arttığını söyledi.

Gazetecilerin üzerine düşen sorumluluğun her zamankinden daha fazla olduğuna dikkat çeken Coşkun, milletin gözü, kulağı ve dili olan gazetecilerin, vatandaşların haber alma ihtiyacını doğru bir şekilde karşılamasına vesile olduğunu vurguladı.

“Basın mensuplarımızın en önemli vasıfları, gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme,

elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtmalarıdır” diyen Coşkun, basının milli konular başta olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşmasının önemine vurgu yaptı.

Coşkun, gazetecilere teşekkür ederken, ilimizde görev yapan basın mensuplarının üzerlerine düşen görevi başarıyla yerine getirdiğine inandığını belirterek,

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı ve basın mensuplarına sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir meslek yaşamı diledi.

Coşkun, ebediyete intikal eden değerli basın mensuplarını rahmetle anarak açıklamasını tamamladı.