Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye, üzerine düşeni yapmaya devam edecektir”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze’deki insani krizle ilgili uluslararası toplumu uyarmak ve barışın tesisi için çağrıda bulunmak amacıyla sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı. 

İsrail’in Gazze’ye yönelik yoğun bombardımanı altındaki sivil yaşam alanlarının bombalanmasını ve sivillerin katledilmesini sert bir dille eleştiren Erdoğan, bu cinnet furyasının bölgenin acı, ölüm ve gözyaşı dışında hiçbir şey getirmeyeceğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında “Çocukları, kadınları, sivilleri katlederek; hastaneleri, okulları, camileri, kiliseleri bombalayarak güvenliğin sağlanamayacağı açıktır. 

Zulümle âbâd olunmaz.” şeklinde vurgularken, İsrail yönetimini bölge dışı aktörlerin kışkırtmasıyla örgüt gibi davranmakla suçladı.

Batılı ülkelerin teşvik ettiği ve Batılı medya kuruluşlarının meşrulaştırma yarışına girdiği bu cinnet furyasının sona erdirilmesi gerektiğini belirten Erdoğan, tüm devletleri ve uluslararası kuruluşları Gazze’de insani ateşkesin tesisine yönelik samimi çabaları desteklemeye çağırdı.

Erdoğan, İsrail yönetimine sivillere yönelik saldırılarını durdurma ve bölgede kalıcı barışı sağlama çağrısını yineleyerek, Müslümanlar, Yahudiler, Hristiyanlar ve bölgedeki herkesin güvenliğini garanti edecek yeni mekanizmaların kurulmasının bölgenin kalıcı istikrarına katkı sağlayacağına inandıklarını ifade etti.

Türkiye’nin daha fazla masum kanın dökülmemesi, daha fazla insani trajedinin yaşanmaması ve Filistin’deki çatışmaların geri dönülmez noktaya varmadan çözümü için üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çağrıları, bölgedeki tansiyonun düşürülmesi ve insani krizin sona erdirilmesi için uluslararası arenada dikkatle takip ediliyor.

#Erdoğan #Açıklama #Haber #Filistin #Gazze #İsrail #Saldırı #kınama