Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Değerli kağıtlar için 2024 bedelleri belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı,

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 1 Ocak 2024 tarihi itibariyle geçerli olacak olan değerli kağıtların 2024 satış bedellerini belirledi. 

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan genel tebliğe göre, çeşitli belgelerin satış bedellerinde önemli değişiklikler yapıldı.

Noter kağıdı ve beyanname bedeli 87 lira, protesto, vekaletname, resen senet bedeli 174 lira, pasaport bedeli 790 lira, ikamet izni bedeli 565 lira olarak belirlendi. 

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları için kanuni bildirim süresi dışında düzenlenen doğum ve değiştirme nedeniyle 130 lira, kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için ise 260 lira ödenecek. 

Aile cüzdanı bedeli 705 lira olurken, sürücü belgeleri ve sürücü çalışma belgeleri (karneleri) 990 lira, motorlu araç tescil belgesi 885 lira, iş makinesi tescil belgesi 740 lira, 

banka çekleri (her bir çek yaprağı) 55 lira, mavi kart 130 lira, yabancı çalışma izni belgesi ve çalışma izni muafiyeti belgesi bedeli ise 565 lira olarak belirlendi.

Tebliğ, 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girecek olup, vatandaşlar ve kurumlar, belirtilen yeni tarifeler doğrultusunda ilgili belgeler için ödemelerini gerçekleştirecekler.

#HazineMaliyeBakanlığı #DeğerliKağıtlar #2024Tarifesi #ResmiGazete #SatışBedelleri