Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Demirci: “Öğretmenin Linç Edilmesini Asla Kabul Etmiyoruz”

Afyonkarahisar’da bulunan Atatürk İlkokulu’nda

Afyonkarahisar’da bulunan Atatürk İlkokulu’nda Cumhuriyet Bayramı töreni sırasında yaşanan bir olay, bir öğretmenin linç edilmesine neden oldu.

Konu hakkında Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, resmi bir açıklama yaparak öğretmenin linç edilmesini kesinlikle kabul etmediklerini belirtti.

Demirci, öğretmenin maruz kaldığı olayın ardından yaşanan gelişmeler hakkında şunları söyledi:

“Bu yapılanı Türk Eğitim Sen olarak asla kabul etmiyoruz. Konunun doğruluğu araştırıldı mı, gerçek nedir? İddia doğrulanmadan yapılan haberleri mesleki itibarımıza saldırı olarak kabul ederiz.

Bu konuda, özel durumu olan bir öğrenci, o anda gösterilere katılmak istememiş olabilir mi? Veli daha önce çocuğunun görev almasını istememiş olabilir mi?

Öğrenci çalışmalara katılmamış olabilir mi? sorularını sormadan, vurun abalıya mantığıyla meslektaşımıza saldırılmasına müsaade etmeyiz.”

Muhtar Demirci, konunun zaten Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından incelendiğini ve gerekirse soruşturma açılarak gerçeklerin ortaya çıkarılacağını belirtti.

Ayrıca, suçların ve kusurların bireysel olduğunu ve bir camiaya mal edilemeyeceğini vurguladı.

Son olarak, Türk Eğitim Sen olarak üyeleri olsun ya da olmasın, haklı davalarında tüm eğitim çalışanlarının yanında olduklarını sözlerine ekledi.

#TürkEğitimSen #Afyonkarahisar #Öğretmen #LinçOlayı #Eğitim #MilliEğitim #Adalet #Öğrenci