Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doç. Dr. Okuyucu, bölümün iş olanaklarını sıraladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ)

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, AKÜ ve Gün FM işbirliğindeki Kampüs programında tanıtıldı. 

Programın konuğu olan Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şerife Ebru Okuyucu, bölümün eğitim programı hakkında bilgiler verdi.

Okuyucu, bölümün 4 yıllık eğitim programı boyunca öğrencilere görsel algıya dayalı, yaratıcı ve yaşanabilir iç mekanlar tasarlama becerisi kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. 

Aynı zamanda estetik ve fonksiyonu birleştirici çözümler sunan, kullanıcılara konforlu ve yaşam kalitesini artırıcı mekanlar tasarlayabilen iç mimarlar yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Bölümün mezunlarının çeşitli iş olanaklarına sahip olduğunu vurgulayan Okuyucu, mezunlarının bağımsız çalışabilecekleri gibi özel ve kamu kuruluşlarında iç mimarlık ve çevre tasarımı alanlarında görev alabileceklerini söyledi. 

İç mekan düzenlemesi, mekan yenileme projeleri, iç mekan donatı tasarımı ve çevre tasarımı gibi geniş bir yelpazede çalışma imkanı bulunduğuna dikkat çekti.

Öğrencilere seslenen Okuyucu, bu alana ilgi duyan ve merakı olan öğrencileri bölümlerine beklediklerini ifade etti.

#AKÜ #GüzelSanatlarFakültesi #İçMimarlıkveÇevreTasarımı #Eğitim #İçMekanTasarımı #YaşamKalitesi #Mezunlar #İşOlanakları #BölümBaşkanı #DoçDrŞerifeEbruOkuyucu #KampüsProgramı #GünFM #AfyonKocatepeÜniversitesi