Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eğitim Yardımı, Trafik Düzenlemeleri gibi birçok konu, mecliste gündeme gelecek

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 4

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 4 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilecek toplantıda, önemli konuları ele alacak. 

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 4 Eylül 2023 tarihinde saat 18.30’da Belediye Meclis Salonu’nda toplanacak. 

Gündemde halkın dikkatini çekebilecek birçok önemli konu bulunuyor. İşte o gündemin ana başlıkları:

Meclis Toplantısı Tutanağı Oylaması: Bir önceki toplantı olan 1 Ağustos 2023 tarihli Meclis toplantısı tutanağı özetinin oylanacak.

Eğitim Yardımı: Belediyenin mücavir alan sınırları içindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere (İlkokul, Ortaokul ve Lise) nakdi eğitim yardımı yapılması konusu, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu raporu ile görüşülecek.

Temizlik Araçları: Belediyenin hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet mini süpürge aracının alınması konusu tartışılacak.

İnşaat Araçları: Belediyenin hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet kazıyıcı yükleyici ve 2 adet mini kazıyıcı yükleyici aracının alınması teklifi masaya yatırılacak.

Taşınmaz Tahsisi: Ali Çetinkaya Mahallesi’nde bulunan taşınmazın Tarım ve Orman Bakanlığı adına tahsis edilmesi talebi ele alınacak.

Kütüphane Tahsisi: Maliye Hazinesi, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi ve Belediyeye ait taşınmazın bir bölümünün Millet Kütüphanesi olarak kullanılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edilmesi talebi değerlendirilecek.

Gayrimenkul Satışı: Belediyeye ait gayrimenkulün satışı konusu, İmar Kanunu’nun Geçici 16. Maddesi kapsamında ele alınacak.

Türk Dünyası Şöleni: Cumhuriyet’in 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde “Türk Dünyası Şöleni”nin yapılması ve işbirliği protokolünün imzalanması için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi teklifi gündeme gelecek.

Trafik Düzenlemeleri: Şehiriçi yük taşımacılığı yapan vatandaşların durak yerlerinin incelenmesi ve düzenlemelerin yapılması hakkındaki Trafik Komisyonu raporu ele alınacak. Ayrıca, kamu kurumları ve vatandaşların trafikle ilgili talepleri değerlendirilecek.

Hız Kesiciler ve Trafik Levhaları: Kamu kurumları ve vatandaşlardan gelen hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili talepler masaya yatırılacak.

Ticari Plaka Devirleri: Çeşitli ticari plakaların devir işlemleri, Meclis gündemine taşınacak.

Gelecek Toplantının Belirlenmesi: Son olarak, gelecek meclis toplantısının gün ve saati belirlenecek.

#Afyonarahisar #Belediye #Meclis #Toplantı #Karar